Szczęścia w Arezzo zabrakło w konkursie rankingowym, ale nasi odnotowali bezbłędne przejazdy w wielu innych konkursach, a w trzech stawali na podium. Najlepszy wynik odnotował Dawid Skiba, który był trzeci w konkursie 140 cm CSI3*.

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

W piątek nasi zawodnicy zmierzyli się z konkursem 145 cm, zaliczanym do Longines Ranking. W pierwszym tego typu konkursie zawodów zabrakło niestety polskiego, bezbłędnego przejazdu. Z jednym błędem i dobrym czasem, ten parkur ukończył Krzysztof Ludwiczak startujący na oldenburskim ogierze Karnac Red Wine. Para zajęła 17-te miejsce. Taki sam wynik punktowy uzyskał też Michał Ziębicki, który dosiadał oldenburskiego wałacha Balou’s Batman (30 miejsce). Nasi bardzo dobrze prezentowali się za to w konkursach 140 cm. W Gold Tour na tym poziomie 6 miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak, który tu startował na oldenburskiej klaczy Castakka Blue PS. Ten konkurs zakończył się też “półpolskim’ zwycięstwem, bo triumfował Jan Vinckier na oldenburskim wałachu Conthakkato, którego właścicielem jest Robert Mieleńczuk. Konkurs 140 cm, ale w ramach Silver Tour, był bardzo liczny, a klasyfikację podzielono na dwie grupy. W jednej z tych grup wysokie, trzecie miejsce zajął Dawid Skiba startujący na wałachu rasy KWPN Kasper. Bezbłędny był też Michał Ziębicki, który na belgijskim ogierze O'Lord DB zajął miejsce 11-te. Na czysto ten parkur pokonali jeszcze Maciej Handzlik na wałachu rasy KWPN Landreau (22 miejsce) oraz Marcin Bętkowski na hanowerskim wałachu Cute Face (23 miejsce). Podobnie sytuacja wyglądała też w konkursie 135 cm Silver Tour. Bezbłędny i na płatnym miejscu w jednej z grup był Marcin Bętkowski, tu dosiadający wałacha rasy KWPN Kalisto P (16 miejsce). Zaraz za nim, w tej samej grupie, uplasował się też Michał Ziębicki w starcie na klaczy rasy KWPN First Lady. W drugiej grupie bezbłędna była Klaudia Siarkiewicz, która na ogierze rasy KWPN Jackpot B zajęła 20-te miejsce. W ramach Silver Tour rozegrano jeszcze konkurs 130 cm, w którym bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Szary-Ziębicka. Na oldenburskim wałachu Luciano zajęła 10 miejsce. Bezbłędnie, ale nieco wolniej, ten sam parkur pokonał też Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim ogierze Silver Draco, który zajął 22 miejsce. Trzecim poziomem konkursów jakie rozgrywane są w Arezzo jest Bronze Tour. Tu najliczniejszym okazał się konkurs 120 cm, bo klasyfikacja również musiała być podzielona na dwie grupy. W jednej z tych grup wysokie trzecie miejsce zajęła Izabela Vinckier startująca na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z. Niewiele wolniejsza od niej była Aneta Wysocka, która na holsztyńskiej klaczy Eviva wywalczyła 5 miejsce. Na płatnym miejscu w tej grupie uplasowała się jeszcze Helena Bartusek, która na hanowerskiej klaczy Make A Mess była 15-ta. W drugiej grupie na 7 miejscu uplasowała się Klaudia Siarkiewicz razem z klaczą Andigo Al Z. W konkursie Bronze Tour na poziomie 115 cm najlepszą z naszych również okazała się Izabela Vinckier, która na klaczy Kucinda uplasowała się na drugim miejscu.

CSI YOUTH Sentower Park (BEL)

W piątek bezbłędnie w Belgii jeździła jedynie Daria Pietrzak w konkursie 140 cm. Zawodniczka dosiadała klaczy rasy SP Unica-K i z dobrym czasem zajęła 12 miejsce w konkursie. Ten sam parkur z wynikiem 17 pkt karnych ukończyła Paulina Pellowska na wałachu Comandante, a Wiktor Piechota na wałachu Last Quality miała tych punktów w sumie 20.