Kolejny tydzień startów Polaków rozpoczął się wręcz fantastycznie. Bezbłędne przejazdy w konkursach LR oglądaliśmy w Rzymie, Bonheiden, a także w Peelbergen.

CSI5* LGCT Rzym (ITA)

Drugi tydzień startów w trakcie Longines Global Champions Tour w Rzymie nasz reprezentant, Andrzej Opłatek, rozpoczął od bezbłędnego przejazdy w konkursie 145 cm LR. Zawodnik dosiadał oldenburskiego wałacha CONTHINDER, a czas uzyskany w drugiej fazie pozwolił im na zajęcie wysokiego, 4 miejsca. Na oldenburskim wałachu STAKKATAN zawodnik miał 8 pkt karnych w pierwszym konkursie GCL 150/155 cm. W klasyfikacji indywidualnej tego konkursu najlepszy był Jur Vrieling (NED) na wałachu FIUMICINO VAN DE KALEVALLEI, a najlepszą drużyną byli PRAGUE LIONS.

Wyniki TUTAJ

CSI2* Peelbergen (NED)

Zawody w Kronenberg rozpoczęły się już w środę. Wczoraj Maksymilian Wechta odnotował dwa bezbłędne przejazdy w konkursie 140 cm. Na holsztyńskim wałachu NUMBER ONE 28 zajął w tym konkursie drugie miejsce. Przejazd na holsztyńskiej klaczy CLEAR CARETINA był nieco wolniejszy, a para zajęła 17 pozycję. W innym konkursie 140 cm zawodnik miał 12 punktów karnych w przejeździe na holsztyńskim wałachu QUVEE PRESTIGE. Tomasz Miśkiewicz wczoraj wystartował w jednym konkursie na oldenburskiej klaczy VELVET LAZAR. Para nie miała błędów na parkurze 140 cm, ale przekroczenie normy czasu skutkowało 2 pkt karnymi. Dzisiaj na tym samym koniu zawodnik bezbłędnie pokonał parkur konkursu 145 cm LR i zakwalifikował się do rozgrywki. W rozgrywce walczył także Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim wałachu QUVEE PRESTIGE. Reprezentanci Polski ostatecznie zajęli odpowiednio 7 miejsce bez błędów w rozgrywce i 10 miejsce z 4 pkt karnymi. Tomasz Miśkiewicz plasował się także w czołówce konkursu 135 cm gdzie na oldenburskiej klaczy STAKKATO LAZAR zajął trzecie miejsce. W czwartek Maksymilian Wechta odnotował również bezbłędny przejazd na klaczy rasy SP MY LOVE w konkursie dla koni 5/6-letnich. Na tym samym parkurze miał 6 pkt karnych w starcie na wałachu rasy SP ELDORADO. W konkursie 140 cm na holsztyńskiej klaczy CLEAR CARETINA miał 11 pkt karnych, a na holsztyńskim wałachu NUMBER ONE 28 zrezygnował z ukończenia przejazdu.

CSI2* Bonheiden (BEL)

Starty w Belgii Przemysław Konopacki rozpoczął od bezbłędnego i szybkiego przejazdu w konkursie 145 cm LR. Zawodnik dosiadał klaczy rasy KWPN HOME-RUN, a konkurs ukończyli na 6 miejscu. Wieczorny konkurs 120/130 cm na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z zawodnik ukończył bez punktów karnych i zajął 10 miejsce.