W najbliższych dniach wystartują aż trzy imprezy na poziomie 5*. Dwie z nich będa kwalifikacjami do Pucharu Świata. O kolejne punkty zawodnicy powalczą w Stuttgarcie w Niemczech i w Toronto w Kanadzie. Najtrudniejsze konkursy czekają też na startujących w zawodach Major League w Meksyku.  

 

CSI5*-W Stuttgart German Masters (GER)

Ten weekend w kalendarzu rozgrywek Pucharu Świata to nie tylko święto skoków przez przeszkody. W Stuttgarcie spotkają się aż 4 konkurencje jeździeckie, a na listach wszystkich konkursów zobaczymy prawdziwą światową czołówkę. W skokach będą to m.in. nr 1 LR Henrik von Eckermann (SWE), a także Steve Guerdat (SUI) czy Daniel Deusser (GER). Na czworoboku zobaczymy takie gwiazdy niemieckiego jeździectwa jak Jessica von Bredow-Werndl czy Ingrid Klimke. Tą ostatnią zawodniczkę oglądać będziemy też na halowym crossie m.in. razem z kolegą z niemieckiej drużyny, Michaelem Jungiem. Ostatnia konkurencja to powożenie, a w niej prawdziwy wirtuoz czwórek czyli Boyd Exell z Australii. Zawody w Stuttgarcie rozpoczną się już w środę od konkursów krajowych i wieczornego konkursu wkkw. Piątek i sobota to dwa konkursy PŚ, w ujeżdżeniu i powożeniu. Ostatni konkurs Pucharu Świata zaplanowano na niedzielę, kiedy to o kolejne punkty do rankingu walczyć będą zawodnicy skoków przez przeszkody. Ten ostatni dostępny będzie dla polskich kibiców z komentarzem Marka Szewczyka. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI5*-W Jumping World Cup Toronto (CAN)

Równolegle do Ligi Europy Zachodniej, swoje zmagania w walce o finał Pucharu Świata kontynuują zawodnicy Ligi Ameryki Północnej. Tym razem spotykają się w Toronto w Kanadzie, gdzie w hali zorganizowano zawody CSI5*. To w sumie 7 konkursów, w tym aż 6 zaliczanych do Longines Ranking. Na starcie przede wszystkim zawodnicy reprezentujący kraje Ameryki Północnej w tym Mclain Ward (USA) z dobrze znanym wałachem Catoki. Wystartują też utytułowani zawodnicy z Europy, m.in. nr 5 i 6 Światowego Rankingu czyli Conor Swail (IRL) oraz Ben Maher (GBR). Łączna pula nagród o jaką walczyć będą zgłoszeni zawodnicy to ponad 455 000 USD. Zawody wraz z transmisją rozpoczynają się już w środę. Ten najważniejszy konkurs zaplanowano na niedzielę. Różnica czasu jest tym razem znacząca, bo konkurs Pucharu Świata rozpocznie się o godzinie 03:00 w nocy czasu polskiego. 

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSI5* Major League Show Jumping, La Silla (MEX)

To trzecie wydarzenie na poziomie 5 gwiazdek na świecie jednak zupełnie inne niż dwa poprzednie. Pogoda w Meksyku  pozwala na rozgrywanie zawodów na powietrzu i tak jest też w tym przypadku. To już drugi tydzień w którym doskonale przygotowany trawiasty parkur w Club Hipico La Silla przywita jeźdźców z całego świata. Nazwa nie jest przypadkowa i zapewne znana większości entuzjastów jeździectwa, bo przydomek La Silla nosi niejeden wybitny koń sportowy.  W tym tygodniu zaplanowano zawody CSI5*, CSI2* oraz te dla młodych koni. To w sumie 5 konkursów zaliczanych do Longines Ranking, a stawką w walce o najlepsze wyniki jest także blisko 720 000 USD. Wystartują m.in. zwyciężczyni zeszłotygodniowego GP Lillie Keenan (USA), Darragh Kenny (IRL) czy jeden z najwyżej sklasyfikowanych reprezentów Meksyku Nicolas Pizarro (33 miejsce). Zawody są także częścią cyklu zawodów CSI5* organizowanych w najlepszych północno-amerykańskich ośrodkach czyli Major League Show Jumping. Konkursy startują w czwartek i wtedy też można spodziewać się transmisji na żywo. 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

Jak zwykle ClipMyHorse.TV oferuje szereg wydarzeń na różnym poziomie. W tych nieco niższych konkursach, bo CSI2* Peelbergen, startować będą nasi reprezentanci. Na żywo będzie można śledzić zmagania Przemysława Konopackiego, Adrianny Ostrowskiej, Kornelii Kurleto, Oliwii Ostrowskiej i Mikołaja Kownackiego. Dostępna będzie także relacja z aukcji jednych z najlepszych konia ujeżdzeniowych - Blue Hors Autumn Auction czy forum skokowe w ramach Young Riders Academy. 


Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.