Za nami dość intensywny weekend na krajowych arenach, bo rozegrano aż trzy imprezy rangi ogólnopolskiej. Najważniejsze konkursy wygrali dzisiaj Michalina Szmytka w Dąbrówce Małej, Hubert Polowczyk w Lesznie i Beniamin Tomaszewski w Łącku.

HZO-B2* Dąbrówka Mała

Konkurs Grand Prix zawodów w Dąbrówce Małej rozegrano na przeszkodach o wysokości 145 cm. Parkur w przebiegu podstawowym bezbłędnie pokonały jedynie trzy pary. Cała trójka bezbłędnie jeździła także w rozgrywce, ale najszybsza okazała się Michalina Szmytka. Zawodniczka triumfowała w tym konkursie dosiadając oldenburskiego wałacha COMET 235. Na miejscu drugim uplasowała się Natalia Palmowska startująca na belgijskim wałachu LVIV PKZ. Podium zamknął Robert Wilczewski dosiadający wałacha rasy KWPN HANDSOME.

Konkurs finałowy Średniej Rundy 135 cm wygrał Krzysztof Ludwiczak dosiadający holsztyńskiej klaczy CONFUA. Para triumfowała również we wczorajszym konkursie tej rundy. Na drugim miejscu dzisiaj uplasował się Adam Nicpoń startujący na holsztyńskim wałachu COUNTER, a trzeci najlepszy czas spośród bezbłędnych przejazdów uzyskał Łukasz Jończyk w starcie na wałachu rasy KWPN GINO N.D.

Dwufazowy finał Małej Rundy rozegrano na przeszkodach o wysokości 125 cm. Tu najlepszy okazał się Cezary Kalinowski startujący na klaczy rasy SP KATNIS. Na miejscu drugim uplasowała się juniorka reprezentująca Australię Alexah Robinson, która dosiadała klaczy DHARKANE Z, a trzecie miejsce zajęła 15-letnia Paulina Pellowska na niemieckiej klaczy HERA DE LUX.

Wyniki TUTAJ

HZO-B1* Leszno

W konkursie Grand Prix 140 cm nie było wątpliwości co do zwycięzcy, bo mimo trzech par w rozgrywce, tylko jedna zachowała czyste konto. Zwyciężył Hubert Polowczyk startujący na ogierze M. BLUE’S BOY Z. Dwa pozostałe miejsca na podium zajął gość z Niemiec Philipp Schober, który zarówno na wałachu rasy KWPN GUESSSINA, jak i na niemieckim ogierze KING OF QUEENS miał po jednym błędzie w rozgrywce. W poprzednich dwóch konkursach Dużej Rundy ten zawodnik również plasował się na podium, zwyciężając i w piątek i w sobotę.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm wygrała 15-letnia Julia Ganowska. Zawodniczka triumfowała w starcie na holsztyńskim wałachu NUMBER ONE 28. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły również młode zawodniczki. Druga była rówieśniczka zwyciężczyni, Zuzanna Dąbrowska, która dosiadała oldenburskiej klaczy CONTHAGRA, a trzecie miejsce zajęła 13-letnia Helena Gola w starcie na hanowerskiej klaczy CARBONARA MK.

Konkurs finałowy Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrała Małgorzata Koszucka dosiadająca klaczy NONO Z. Na miejscu drugim uplasowała się Nikola Idkowiak w starcie na klaczy rasy KWPN ILONA, a miejsce trzecie wywalczyła juniorka Urszula Pogodzińska razem z wielkopolskim wałachem GOLIAT. W finale Małej Rundy 110 cm najlepszy okazał się Tomasz Gałczyński startujący na 5-letniej klaczy CALEA BLUE Z. Na miejscu drugim uplasowała się 12-letnia Wiktoria Cwalina dosiadająca klaczy rasy SP ULILEN, a pierwszą trójkę zamknęła 14-letnia Matylda Szymańska startująca na klaczy rasy KWPN HIDALIA.

HZO-B1* SO Łąck

Do rozgrywki konkursu Grand Prix 140 cm zakwalifikowały się 4 pary, wszystkie te, które w przebiegu podstawowym miały jeden błąd. W rozgrywce dwie z nich poprawiły wyniki i ustrzegły się błędu, a szybszy okazał się Beniamin Tomaszewski. Zawodnik zwyciężył w konkursie dosiadając ogiera rasy SP CLAUDIUS. Autorem drugiego bezbłędnego przejazdu w rozgrywce był reprezentant SKJ Mordaka Wąwał Andrii Voshchakin startujący na niemieckim wałachu CASSIDERO. Miejsce trzecie wywalczyła juniorka Maria Padalak w starcie na wałachu rasy SP CHERRY CORVUS D. Tej zawodniczce udało się wygrać też wczorajszy konkurs Dużej Rundy, a w piątek w konkursie 140 cm triumfował, zajmujący dzisiaj drugie miejsce, Andrii Voshchakin.

Finał Średniej Rundy 130 cm wygrała Katarzyna Tobiszewska, która na klaczy rasy SP BOBA FETT jako jedyna pokonała obie fazy tego konkursu bez punktów karnych. Miejsce drugie zajął Artur Kufel startujący na wałachu rasy KWPN ELANO. Pierwszą trójkę tego konkursu zamknęła 15-letnia Nadia Boćkowska dosiadająca klaczy rasy KWPN KALIFA SRH.

W konkursie finałowym Małej Rundy 120 cm najlepsza okazała się juniorka Magdalena Erd startująca na oldenburskiej klaczy SEPTEMBER HIT, powtarzając tym samym sukces z piątkowego konkursu tej rundy. Miejsce drugie dzisiaj wywalczył Beniamin Tomaszewski, tu w starcie na klaczy rasy SP HOT CHERRY LADY, a trzecia w tym konkursie była juniorka Milena Kołodziejczyk dosiadająca wałacha rasy SP COLE PORTER.