Dwa tygodnie pozostały do zamknięcia zgłoszeń do 21. edycji zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials, podczas których odbędzie się piąty etap Pucharu Narodów – FEI Eventing Nations Cup.

 

 

Do rozegrania jest dziesięć konkursów międzynarodowych: CCI4*-L, CCIO4*-NC-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI1*-Intro, w tym klasy dla kategorii młodzieżowych: CCI2*J-S, CCI3*Y-S, CCIP2-S. W ramach konkursów międzynarodowych młodzi jeźdźcy i juniorzy powalczą o medale Mistrzostw Polski.

 

Rywalizacja na morawskich arenach toczyć się będzie nie tylko o miejsca na podium. Dla niektórych par start w zawodach będzie ostatnią szansą na zdobycie minimalnych wymagań kwalifikacyjnych uprawniających do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. A dla wielu zawodników konkursów w kategoriach młodzieżowych będzie ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców i Juniorów w WKKW, które w sierpniu odbędą się w Strzegomiu.

 

Na hipodromie trwają intensywne przygotowania, a na trasach crossu rozstawiane są przeszkody. Moim celem w tym roku jest danie szansy zawodnikom i koniom na zbudowanie niezbędnego zaufania i doświadczenia przed zbliżającymi się igrzyskami oraz mistrzostwami. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy ukończą zawody z bagażem pozytywnych doświadczeń i przystąpią do ostatniego etapu przygotowań z niezbędną motywacją - mówi Marcin Konarski, budowniczy crossu.

 

Termin zgłoszeń mija 27 maja.

 

Do zobaczenia w Strzegomiu!

 

Fot. Leszek Wójcik

 

Propozycje zawodów – TUTAJ