Ostatni dzień zawodów HZO-B2* w Lesznie za nami. Najlepszy w Grand Prix 145 cm VIII Memoriału Generała Michała Gutowskiego okazał się Łukasz Troszczyński. Grand Prix w Dąbrówce Małej na tym samym poziomie wygrała Klaudia Siarkiewicz.

HZO-B2* VIII Memoriał Generała Michała Gutowskiego, Leszno

W finale Grand Prix na parkurze 16 par pokonywało przeszkody o wysokości 145 cm. 4 pary bezbłędnie ukończyły przejazdy w przebiegu podstawowym, więc o miejscach na podium zadecydowała rozgrywka. Dwie pary ukończyły ją z zerowym kontem, a najszybszy był Łukasz Troszczyński dosiadający wałacha rasy SWB BAGHERA. Para zwyciężyła finał z czasem 43,46 s. Drugi stopień podium, z czasem 43,71 s, zdobył Tomasz Plewa startujący na wałachu rasy KWPN JAY BLOOBIDAY. Magda Kamińska-Kumorek, która startowała na ogierze rasy KWPN KALYAN 'L', z czasem 42,12 s i 4 punktami karnymi w rozgrywce, uplasowała się na trzecim miejscu.

Łukasz Troszczyński i BAGHERA

Na parkurze finału Średniej Rundy ustawiono przeszkody mierzące 135 cm. 6 par, na 51 startujących, ukończyło cały przejazd z zerowym kontem. Najszybciej, w czasie 23,71 s, parkur drugiej fazy ukończył Łukasz Piksa startujący na wałachu rasy SP LUCKY HORSE, tym samym wygrywając finał. Na drugim stopniu podium, z czasem przejazdu drugiej fazy 24,11 s, stanęła Magda Kamińska-Kumorek dosiadająca niemieckiej klaczy CHOCO LADY. Para w piątkowym konkursie zajęła trzecie miejsce, a wczoraj także uplasowała się na drugim miejscu. Dzisiaj trzeci wynik, z czasem 24,28 s, i ostatnie miejsce podium należało do Mikołaja Szurmana i holsztyńskiej klaczy MISS CARETINO MNM.

Łukasz Piksa i LUCKY HORSE

W finale Małej Rundy na liście startowej zapisane były 73 pary. Bezbłędnie parkur z przeszkodami o wysokości 120 cm pokonało 25 par, więc czas przejazdu wyłonił zwycięzcę. Finał wygrała Lena Kołacka, która pokonała parkur w czasie 50,95 s na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9. Drugi stopień podium, z czasem 53,31 s, zdobyła Ludmiła Siergiej-Krysztofiak startująca na wielkopolskim wałachu BAREL. Na trzecim miejscu podium stanęła Barbara Kozińska dosiadająca hanowerskiego wałacha CALL ME PRETTY. Para ukończyła parkur po 54,77 s.

Lena Kołacka i SUEDWIND 9

Wyniki TUTAJ

HZO-B2* Dąbrówka Mała

Konkurs Grand Prix był najwyższym konkursem dzisiejszego dnia. Przeszkody na parkurze mierzyły 145 cm. 9 par bezbłędnie ukończyło przejazd podstawowy, więc rozgrywka wyłoniła zwycięzcę. Rozgrywkę bez punktów karnych zakończyły 4 pary. Najszybsza była Klaudia Siarkiewicz, która rozgrywkę pokonała w czasie 37,44 s na ogierze rasy KWPN JACKPOT B i zwyciężyła finał GP. Tomasz Miśkiewicz dosiadający oldenburskiego wałacha VHS BASTION, z czasem rozgrywki 39,14 s, wywalczył drugie miejsce. Na ostatnim stopniu podium, ze strata 0,02 s, stanął Łukasz Jończyk, który startował na wałachu rasy KWPN GINO N.D. Całkowity czas przejazdu rozgrywki tej pary wyniósł 39,16 s.

11 par z 36 startujących w finale Średniej Rundy, klasie C1, ukończyło parkur z zerowym kontem. O zwycięstwie w tym konkursie, które wywalczył Filip Lewicki startujący na hanowerskim wałachu CONFEDRO, zadecydowało zaledwie 0,01 s. Para zajęła pierwsze miejsce przejazdem w czasie 65,03 s. Na drugim miejscu, z czasem 65,04 s, stanęła Paulina Tomaszewska, która dosiadała wielkopolskiego wałacha ASTERIX. Trzeci wynik, 69,25 s i trzecie miejsce zdobyła Anna Seroka, która wystartowała na ogierze rasy KWPN EXTRA DOLLARS.

Do drugiej fazy w finale Małej Rundy, w którym ustawiono przeszkody mierzące 125 cm, awansowało 31 par z 75 startujących. Bezbłędnie przejazd drugiej fazy ukończyło 19 z nich. Najszybciej, w czasie 24,69 s, drugą fazę parkuru pokonała Julia Parda dosiadająca klaczy rasy SP COLLADA-A. Para zwyciężyła w dzisiejszym finale, jak również w piątkowym konkursie tej rundy. Jan Bobik startujący na ogierze rasy SP OLE, z czasem przejazdu drugiej fazy 26,67 s, zajął drugie miejsce na podium. Na ostatnim miejscu uplasowała się  Aleksandra Czerska, która dosiadała westfalskiego wałacha ALMANZO. Para zakończyła przejazd drugiej fazy w czasie 27,17 s.