W tym tygodniu trzy ośrodki zorganizowały zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody. W GP Dąbrówki Małej triumfował Valdas Urbonas z Litwy, w Michałowicach najlepsza była Agnieszka Cebulak, a w Olszy Maryia Mikhailava.

ZO-B2* Dąbrówka Mała

Konkurs Grand Prix zawodów w Dąbrówce Małej miał wysokość 145 cm, a bezbłędnie parkur podstawowy pokonały 4 pary. Dalej na czysto jeździł tylko gość z Litwy Valdas Urbonas i to on sięgnął po zwycięstwo w tym konkursie. Zawodnik dosiadał wałacha VEREDUS. Znacznie szybszy od zwycięzcy był Adam Nicpoń, ale zawodnik w rozgrywce miał jeden błąd. Ostatecznie, dosiadając holsztyńskiego wałacha COUNTER, zajął miejsce drugie. Podium tego konkursu, również ze zrzutką w rozgrywce, zamknęła Natalia Palmowska startująca na belgijskim wałachu LVIV PKZ

Dwufazowy finał Średniej Rundy 135 cm wygrał Jan Bobik startujący na ogierze rasy SP OLE. Na drugim miejscu uplasowała się Monika Pasik razem z ogierem BAIRONAS, a trzecie miejsce wywalczył Michał Mordzelewski w starcie na ogierze rasy SP ALO VALERĄ-P

W finałowym konkursie Małej Rundy 125 cm najlepszy okazał się Jacek Zagor dosiadający wałacha rasy KWPN LUCKY MAN. Na drugim miejscu ponownie uplasowała się Monika Pasik. Tu zawodniczka dosiadała klaczy rasy SF COCA LIGHT SEMILLY. Trzecia w tym konkursie była Aleksandra Babiarz razem z ogierem rasy SP KETLING

Wyniki TUTAJ

ZO-B1* KJK Szary Michałowice

W rozgrywce konkursu Grand Prix 140 cm w Michałowicach oglądaliśmy jedynie dwie pary. Obie zawodniczki zachowały tam czyste konto, a szybsza okazała się Agnieszka Cebulak. Amazonka triumfowała w starcie na belgijskim wałachu QUINCY. Na drugim miejscu uplasowała się Klaudia Rajtar-Wojciechowska dosiadająca wałacha CALLETO Z. Trzecie miejsce zajął Damian Ostręga, którego od rozgrywki dzielił 1 pkt za przekroczoną normę czasu. Zawodnik dosiadał oldenburskiego wałacha VALENCIA VOLO

W dwufazowym finale Średniej Rundy 130 cm triumfowała Jagoda Niewiadomska w starcie na klaczy rasy SF HEARTLY DU LOIR. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Leśniak dosiadający oldenburskiego wałacha CALISTO-7, a trzecie miejsce wywalczyła juniorka Magdalena Kałuża, która startowała na belgijskim wałachu MEMPHIS.

Finał Małej Rundy 120 cm wygrała juniorka Weronika Borkowska dosiadająca niemieckiej klaczy FERRY. Drugi był Damian Ostręga, tu w starcie na wałachu COUNT ON ME Z, a trzecie miejsce zajął 13-letni Mikołaj Ziębicki na wałachu MAGNIFICENT Z. Na poziomie 110 cm najlepsza okazała się Małgorzata Babczyńska startująca na westfalskim wałachu PLUTO 75. Drugie miejsce zajęła 12-letnia Anna Pomiankowska na wałachu razy KWPN JACTION BREAKER RV, a trzeci był Jerzy Pandel razem z ogierem rasy KWPN O'CARLOS

ZO-B Olsza

Konkurs Grand Prix 140 cm w Olszy rozegrano jako dwunawrotowy. W pierwszym nawrocie nikt nie zachował czystego konta, a najbliżej była Maryia Mikhailava, która miała 1 pkt karny za przekroczoną normę czasu. W drugim nawrocie, dosiadając wałacha rasy KWPN CASALLBOY, zawodniczka jeździła już bezbłędnie, co dało zwycięstwo w konkursie. Na drugim miejscu uplasował się Maximilian Parkitny, który dosiadał wałacha CAVALIM Z, a trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Tobiszewska w starcie na klaczy rasy SP BOBA FETT. Obie te pary miały po jednym błędzie w pierwszym nawrocie konkursu.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm wygrała Dominika Gardas. Zawodniczka triumfowała w starcie na wałachu DENZEL BLUE Z. Na drugim miejscu uplasował się Vitali Charadnik dosiadający klaczy rasy SP USZMINA - K, a podium zamknęła Maria Grzesik razem z westfalskim wałachem ZASTER

Najlepsza w finale Małej Rundy 120 cm okazała się Zuzanna Grygier startująca na klaczy rasy SP EMICA. Drugie miejsce zajęła 14-letnia Iga Chojowska na klaczy rasy SP GI-GI STAR, a trzecia była Maria Gneiting razem z niemieckim wałachem LEMART. Konkurs Małej Rudny, ale na poziomie 110 cm, wygrał Maximilian Parkitny w starcie na klaczy rasy SP KOOKIE P. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Krajewski na wałachu rasy SP DARK CHERRY, a trzecia była Zuzanna Grygier, tu na klaczy BLOODYMERRIE VD KATTEVENNE Z