Dziś zakończyły się międzynarodowe zawody CDI-W Wrocław. Zawodnicy prezentowali się w programach dowolnych z muzyką. Zwycięzcą GP Freestyle CDIU25 została Margot Arkema (NED), natomiast w najtrudniejszym konkursie, GP Freestyle CDI-W,  triumfował Matthias Alexander Rath (GER).

W najtrudniejszym konkursie, GP Freestyle CDI-W, wzięło udział 18 zawodników. Był to najliczniejszy konkurs dzisiejszego dnia. Podium w całości należało do niemieckich zawodników. Zwycięzcą został bezkonkurencyjny Matthias Alexander Rath. Jego przejazd na hanowerskim ogierze DESTACADO FRH sędziowie ocenili na 79,755%. Na drugim miejscu podium, z oceną przejazdu 76,370%, stanęła Anna-Christina Abbelen prezentująca oldenburskiego wałacha SAM DONNERHALL. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła Antonia Von Dungern, a za jej przejazd na klaczy rasy DSP QUEEN RUBIN sędziowie przyznali 75,400%. Najlepiej z polskich reprezentantów zaprezentowała się Aleksandra Popławska, która na holsztyńskim ogierze CAPO 20, z wynikiem 69,120%, zajęła 15 miejsce.

DESTACADO FRH i Matthias Alexander Rath

W konkursie GP Freestyle CDIU25 oglądaliśmy tylko 2 pary. Przejazd zawodniczki z Holandii Margot Arkema, startującej na klaczy KWPN HAPPY4FEET, sędziowie ocenili na 67,567%, czym zwyciężyła w dzisiejszym konkursie. Natomiast drugie i jednocześnie ostatnie miejsce na podium, z wynikiem 66,867%, zajęła reprezentantka Niemiec, Jana Lang prezentująca wałacha rasy westfalskiej DAMON'S DJAMAL.

Betina Jaeger (DEN), która startowała na wałachu rasy KWPN KREMLIN MD, zwyciężyła w konkursie CDI1* Freestyle. Sędziowie przyznali parze 73,475%. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentantka Polski Susanne Krohn. Przejazd zawodniczki prezentującej ogiera rasy KWPN ADUSCHINSKI EPONA sędziowie ocenili na 69,975%. Ostatnie miejsce na podium, z wynikiem 69,500%, zajęła  zawodniczka z Holandii, Margot Arkema, która startowała na wałachu rasy KWPN GAVARISTO.

Na czworoboku w konkursie CDIY Freestyle zaprezentowało się 6 par. Johana Vasaryova (CZE) dosiadająca wałacha rasy oldenburskiej SILKY MOVES zwyciężyła w tym konkursie. Sędziowie ocenili przejazd zwycięskiej pary na 76,505%. Drugie miejsce na podium, z wynikiem 73,650%, zajęła zawodniczka ze Szwajcarii, Tallulah Lynn Nater, która startowała na hanowerskim ogierze QUANDO UNICO FRH. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła niemiecka zawodniczka Celestine Kindler. Jej przejazd na wałachu rasy DWB ROMEO oceniono na 71,235%. Wśród polskich zawodników biorących udział w tym konkursie, najlepiej poradziła sobie Klaudia Halela startująca na oldenburskim wałachu CHIKOTO. Przejazd Klaudii oceniono na 67,130%, czym zajęła 5 miejsce.

SILKY MOVES i Johana Vasaryova

W konkursie CDIJ Freestyle na czworoboku zobaczyliśmy 9 par. Zwycięstwo odniosła niemiecka zawodniczka Jona-Emily Bomberg. Jej przejazd na hanowerskim wałachu QUATERBACK'S DIAMOND sędziowie ocenili na 72,967%. Na miejscu drugim, z wynikiem 72,767%, uplasowała się Johana Vasaryova (CZE) startująca na klaczy rasy westfalskiej BONA DEA. Trzeci wynik, 71,300%, w dzisiejszym konkursie uzyskała zawodniczka z Estonii, Maria Mägi prezentująca oldenburską klacz SHAMPAGNA. Najwyższy wynik w tym konkursie spośród polskich zawodników uzyskała Nelly Solecka na wałachu rasy KWPN HIGH BID V.D.T. Przejazd pary oceniono na 69,917%, czym zajęli 6 miejsce.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.