W jednym z piątkowych konkursów CSI5* w Wellington startowali Nicola Philippaerts i ogier H&M Chilli Willi. Po ostatniej przeszkodzie koń potkną się i złamał lewą przednią nogę. Badanie ujawniło bardzo złożone złamanie, a rodzina Philippaerts  musiała podjąć trudną decyzję o uśpieniu ogiera.

 

 

Holsztyński H&M CHILLI WILLI urodził się w 2008 roku. Był synem legendarnego Casalla i klaczy Caletta VIII (Lord x Cor de la Bryere). W 2015 roku znalazł swoje miejsce w stajni rodziny Philippaerts w belgijskim Oudsbergen. Trzy lata później, w 2017 roku, naprawdę rozwinął skrzydła w międzynarodowym sporcie. W jednym ze swoich pierwszych startów w 5-gwiazdkowych zawodach, podczas GCT w Miami wraz z Nicola Philippaerts’em odnotowali dwa bezbłędne przejazdy kończąc Grand Prix na trzecim miejscu. Parę tę także mieliśmy okazję oglądać w Polsce, kiedy to jeździli bezbłędnie dla drużyny belgijskiej w Pucharze Narodów podczas CSI5* Sopot 2017. Ten rok Nicola i H&M Chilli Willi zakończyli złotym medalem Mistrzostw Belgii.

 

Kolejne lata kariery tego ogiera były równie imponujące. W 2018 roku para zwyciężyła w Grand Prix GCT w Chantilly. Po tym sukcesie wiadomo było, że Nicola i H&M Chilli Willi stworzyli wyjątkowy duet. Stali się częścią zwycięskiej drużyny London Knights w rozgrywkach Longines Champions League. Byli również istotnym punktem belgijskiej drużyny w rozgrywkach Pucharu Narodów, odnotowując miedzy innymi bezbłędny przejazd w Rotterdamie. H&M Chilli Willi był nie tylko niezwykle waleczny, ale także cieszy się zainteresowaniem ludzi przez co stał się maskotką Team Philippaerts.

 

W 2019 roku para Nicola Philippaerts i H&M Chilli Willi nie zwolniła tempa. Na początku tego roku wywalczyli trzecie miejsce w Grand Prix w Doha. Powrócili także do Chantilly, gdzie w rok od zwycięstwie zajęli miejsce trzecie w konkursie Grand Prix GCT. Z 2020 rokiem przyszła pandemia, a okrojony kalendarz starów nie pozwolił w pełni wykorzystać potencjału ogiera.

 

Do sezonu 2021 para miała przygotować się podczas 3 miesięcznego pobytu w Wellington, mając nadzieję, że H&M Chilli Willi zostanie jednym z trzech belgijskich koni uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety, takiej szansy ten ogier już nie dostanie. Śmiertelny wypadek 26 marca 2021 roku zakończył karierę walecznego i cieszącego się życiem ogiera H&M Chilli Willi. Zespół i rodzina Philippaerts pogrążeni są w żałobie.

 

Post Nicola Philippaerts instagram