Andrzej Opłatek i Cassandra Orschel zakwalifikowali się do rozgrywki najważniejszego sobotniego konkursu w Hagen. W Czechach jeden z konkursów wygrała Tola Wawrzkiewicz.

FEI Jumping Nations Cup Youth, Zduchovice (CZE)

Większość koni miało dzisiaj dzień przerwy przed jutrzejszymi konkursami Grand Prix. Dlatego startów naszych zawodników było mniej niż w poprzednich dniach.

Zwycięstwem Toli Wawrzkiewicz i wałacha Denver Z zakończył się dzisiejszy dwufazowy konkurs dzieci. Polska para pokonała parkur bezbłędnie, a w drugiej fazie uzyskała czas 27,92 s.

Tola Wawrzkiewicz i Denver Z

W konkursie juniorów (135 cm) miejsce 11 zajęła Nell Sówka, która na wałachu Digisport Carlo nie miała błędów na przeszkodach, ale przekroczyła normę czasu za co otrzymała 3 pkt. Juniorzy mogli dzisiaj wystartować także w konkursie o wysokości 140 cm. Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F nie miała błędów na parkurze, ale za przekroczenie normy czasu otrzymała 2 pkt. co dało jej 8 miejsce w klasyfikacji.

Przeszkody o wysokości 140 cm stały także w konkursie dla młodych jeźdźców. Z jednym błędem ukończył go Maximilian Parkitny na ogierze Durano W, który uplasował się miejscu 5.

Ostatni konkurs rozegrany dzisiaj w Zduchovicach był dla zawodników z najmłodszej kategorii czyli dzieci. I był to konkurs dwufazowy o wysokości 120 cm. Bezbłędnie parkur pokonała Nadia Lehmann na wałachu Casanova, która uplasowała się na 8 miejscu w klasyfikacji.

W planie na jutro jest 5 konkursów w tym 3 Grand Prix w kategoriach dzieci, juniorów i młodych jeźdźców.

CSI3*/CDI4* Horses & Dreams, Hagen a.T.W. (GER)

Najważniejszy skokowy konkurs dnia miał wysokość 155 cm, a o tym kto w nim zwycięży miała zadecydować rozgrywka. Po bezbłędnych przejazdach zakwalifikowali się do niej Andrzej Opłatek z wałachem Diaroubet i Cassandra Orschel z klaczą Dacara E. Jako pierwszy w rozgrywce wystartował Andrzej Opłatek, który ponownie nie miał błędów i z czasem 39,22 s uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu. Podczas przejazdu Cassandry Orschel spadły dwa drągi i amazonka zajęła 12 miejsce. Konkurs był zaliczany do Longines Ranking i cenne punkty zasilą konta naszych zawodników.

Andrzej Opłatek i Diaroubet

Beata Stremler ma za sobą kolejny dobry start w Hagen. W dzisiejszym konkursie St.Georg, w którym prawo udziału miały konie w wieku 7-9 lat, reprezentantka Polski wystartowała na wałachu For Magic Equesta FRH i z wynikiem72,805% uplasowała się na 4 pozycji.

CSI2* Stadl Paura (AUT)

Dwa bezbłędne przejazdy w konkursie 120 cm zanotował Marek Wacławik, który na klaczy Comme Si zajął 7 miejsce, a na klaczy Amber był 18-ty.

W finałowym konkursie rundy 6-latków Marek Wacławik ukończył swój przejazd na ogierze Micha z wynikiem 7 pkt.