Na arenie Vasari mogliśmy dzisiaj oglądać Polaków w dwóch finałach rund brązowych. Startująca rano Julia Zawada dosiadając Cincenati VDL pokonując parkur bezbłędnie uplasowała się na  10. miejscu. W popołudniowym konkursie o wysokości przeszkód 125 cm Piotr Sawicki na koniu Philadelphia zajął wysokie, 5. miejsce.

Na arenie Dante odbywały się dzisiaj finały rund srebrnych, gdzie pojawiła się zdecydowana większość naszych reprezentantów. W porannym 135 cm najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Krzysztof Ludwiczak na koniu Chacco la Loi, który znalazł się na 5. pozycji. Na 17. miejscu można zobaczyć Marka Lewickiego, którego Abigej był szybszy od Celany Z Mściwoja Kieconia o 29 setnych sekundy. W konkursie dwufazowym świetnie zaprezentował się Mściwoj Kiecoń, który dosiadając konia Digisport Canaveral wywalczył trzecie miejsce na podium. Aleksandra Lusina na Monsunie była tym razem nieco mniej szczęścia, bowiem zakończyła swój przejazd na pierwszej fazie z powodu przekroczonej normy czasu.

Największe emocje czekały jednak na nas w konkursie Grand Prix rozgrywanym na trawiastej arenie Boccaccio, gdzie również mogliśmy zobaczyć startujących Polaków. Najlepiej pokazał się Łukasz Appel, który na Zarco znalazł się na 25. miejscu. Również z wynikiem 4 pkt. karnych przejazd zakończył Radosław Zalewski na Duke Of Carneval. Dwie zrzutki odnotował Mściwoj Kiecoń i Krzysztof Ludwiczak. Niedawnemu zwycięzcy konkursu tej samej klasy, Andrzejowi Głoskowskiemu zabrakło dzisiaj nieco szczęścia, gdyż zakończył on swój przejazd z wynikiem 8. punktów karnych. W krótkiej rozmowie dla Świata Koni Polak wyznaje: „Mimo tego, że w dzisiejszym konkursie Grand Prix miałem dwie zrzutki, to jestem bardzo zadowolony ze startów w bieżącym tygodniu. Przez ostatnie dni miałem tą przyjemność zajmowania wysokich lokat w najtrudniejszych konkursach co niewątpliwie napawa optymizmem. Liczę na to, że przyszły tydzień będzie równie pomyślny i przyniesie polskiej ekipie wiele udanych startów.”