W dniu dzisiejszym Zarząd PZJ opublikował na internetowej stronie Związku informację o miejscu i terminie rozegrania tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody dla wszystkich kategorii wiekowych. Jak wynika z uchwały Zarządu, wybrano ofertę ośrodka jeździeckiego Biały Las znajdującego się w Wierzbnej.

 

Oto treść przedmiotowej uchwały:

 

Uchwała nr U/3055/1/E/2020 z dnia 04.01.2021

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego zatwierdza przyznanie Komitetowi Organizacyjnemu Biały Las organizacji Mistrzostw Polski Seniorów, Młodych Jeźdźców, Juniorów i Dzieci w Skokach przez Przeszkody w latach 2021, 2022 i 2023.

Przyznanie mistrzostw jest uwarunkowane uprzednim podpisaniem trzyletniej umowy pomiędzy KO Biały Las i PZJ.

Termin Mistrzostw Polski MJ, J i Dz. B w 2021 roku to: 12-15.08.

 

Uchwała przyjęta (4 x za; nie głosował Oskar Szrajer)

 

Ośrodek Jeździecki Biały Las znajduje się we wsi Wierzbna położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim. Ośrodek mieści się przy ulicy Jeździeckiej 1.

Wielkim atutem ośrodka oprócz nowoczesnej infrastruktury jest położenie w niezwykle malowniczej okolicy.

Ośrodek Jeździecki Biały Las nastawiony jest na sportowe uprawianie dwóch olimpijskich konkurencji jeździeckich – ujeżdżenia i skoki przez przeszkody. Do dyspozycji sportowców już w tej chwili gotowe są trzy place z podłożem kwarcowym firmy Equisystem w systemie Ebbe und Flut. Plac konkursowy ma wymiary 80 x 50 m. Dwa place, jeden o wymiarach 67 x 36 m oraz drugi o wymiarach 60 x 20 służyć będą dobremu przygotowaniu uczestników konkursów do startu. Przed Mistrzostwami Polski w skokach oddany zostanie do dyspozycji jeszcze kolejny, czwarty plac o wymiarach 66 x 40 m.

W razie załamania się letniej pogody jeźdźcy będą mogli przenieść się z rozprężeniem swoich koni do krytej ujeżdżalni o wymiarach 50 x 20 m.

 

 

Sam ośrodek dysponuje bazą hotelową dla 60 osób. W pobliżu 10 km od niego znajduje się 6 kolejnych hoteli oraz kilka pensjonatów. Zaplecze gastronomiczne ośrodka Biały Las to restauracja i kończąca się budowa (w kwietniu zakończenie budowy) chaty grillowej.

Na uczestników zawodów czeka duży parking na koniowozy z utwardzonym podłożem i stanowiskami z możliwością podłączenia do każdego auta energii elektrycznej i wody bieżącej.

W celu zapewnienia odpowiedniego komfortu uczestnikom zawodów, właściciele ośrodka, państwo Paulina i Grzegorz Przybylscy kończą budowę węzła sanitarnego z toaletami i natryskami.

 

Wygląda więc na to, że będziemy mieli okazje by poznać wszyscy w tym roku, kolejny, piękny polski ośrodek jeździecki. Ośrodek, który swoim standardem zachwyci pewnie nie tylko polskich zawodników.

Okazja do poznania tego miejsca będzie tym większa, że 3 tygodnie po Mistrzostwach Polski w skokach zostaną w nim rozegrane Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu.