Najlepsi wystartują w tym tygodniu w Madrycie, gdzie, już po raz szósty w sezonie, rozgrywany będzie konkurs Pucharu Świata LEZ. Część z polskich zawodników jesienne stary zaplanowała w słonecznej Hiszpanii, a inni wciąż pozostają w hali. Każdemu z nich będzie można kibicować w trakcie relacji na żywo. 

 

CSI5*-W Madrid Horse Week (ESP)

Już po raz szósty w sezonie spotkamy się z najlepszymi na świecie, a także Markiem Szewczykiem, który wspólnie z kibicami ogląda i komentuje konkursy PŚ. Kolejny przystanek rozgrywek to zawody w Madrycie. Podczas Madrid Horse Week zobaczymy nie tylko zawodników skoków, ale też ujeżdżeniowców, na których również czeka konkurs kwalifikacyjny do PŚ. Jedne z większych nazwisk na listach startowych to z pewnością zwycięzca zeszłotygodniowego Super GP Daniel Deusser (GER), lider Longines Ranking Henrik von Eckermann (SWE) czy plasujący się na miejscu drugim LR Martin Fuchs (SUI). Gwiazdy na czworoboku to przede wszystkim reprezentanci Niemiec Helen Langehanenberg i Frederic Wandres. Organizator zaplanował w sumie 5 konkursów zaliczanych do Longines Ranking, a na nagrody tylko dla zawodników CSI5*-W przeznaczył ponad 425 000 EUR. Pierwszy konkurs w Madrycie wystartuje w piątek. Te najważniejsze czyli konkursy Pucharu Świata zaplanowane są na piątek i sobotę (ujeżdżenie) oraz niedzielę (skoki). 


Relacja TUTAJ 

Wyniki TUTAJ

 

CSI2*/1*/YH Autumn Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP) 

Kilka godzin drogi od Madrytu, na hiszpańskim wybrzeżu, rozgrywane są także zawody skokowe, ale już w zupełnie innej scenerii. Z hali, tu przenosimy się na otwarty plac, i to nie jeden, na którym przez trzy tygodnie touru startować będą setki, jak nie tysiące koni. To jesienna odsłona MET w ośrodku Oliva Nova. Ten cykl rozpoczyna się od konkursów CSI2*/1* i tych dla młodych koni. Te ostatnie mają już za sobą pierwsze konkursy, i były to też konie dosiadane przez polskich zawodników. Późną jesień w promieniach słońca wybrali Natalia Czernik, Mikołaj Barański oraz Jacek i Sławomir Polikowscy. W pierwszym tygodniu aż trzy konkursy zaliczane będą do Longines Ranking, co jest dość nietypowe dla zawodów CSI2*. Pomiędzy najlepszych zostaną rozdane nagrody finansowe o łącznej wysokości 126 200 EUR. Zawody wraz z relacją wracają w środę o 9:00. 


Relacja TUTAJ 

Wyniki TUTAJ 


To jednak nie koniec startów polskich zawodników za granicą, które śledzić będzie można na żywo. We Francji w zawodach CSI4* wystartuje Przemysław Konopacki. Liczna grupa naszych pojechała w tym tygodniu też do Belgii. W Sentower Park o jak najlepsze wyniki walczyć będą Maria Brańka-Borja, Julia Ostrowska, Katarzyna Wiśniewska oraz Joanna Rosicka-Tyszko i Michał Tyszko. Na parkury międzynarodowe po dłuższym czasie powróci też Wiktoria Bedyńska, która w Holandii zmierzy się z konkursami CSIU25. 


CSI4* Rouen (FRA) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI2* Sentower Park (BEL)  Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSIU25 Jumping de Achterhoek (NED)  Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 


Na koniec warto też wspomnieć o trzecim konkursie Pucharu Świata jaki zaplanowany jest na ten weekend. Tym razem to czwarta odsłona rozgrywek PŚ w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Zawodnicy spotkają się w Sztokholmie w ramach Sweden International Horse Show. Na liście startowej nie zabraknie lidera światowego rankingu, jak i rankingu PŚ Boyda Exella (AUS). Swoją szansę na odrobienie straty do miejsca pierwszego będzie miał też Ijsbrand Chardon (NED), który aktualnie jest drugi. Przed zawodnikami dwa konkursy, w piątkowy wieczór (21:40) oraz w sobotnie popołudnie (18:25). 


CAI-W Sztokholm (SWE) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.