Drugi dzień odsłony Summer zawodów Cracovia Szary Equestrian Tour za nami. W najtrudniejszym konkursie CSI2* triumfował dzisiaj Łukasz Piksa. Drugi konkurs CSI2*, czyli Gold Round, wygrał Matas Petraitis (LTU).

Sobotni konkurs Diamond Round nie był zaliczany do LR, ale przeszkody wciąż zawisły na wysokości 145 cm. Był to konkurs zwykły, więc wygrywał bezbłędny i najszybszy zawodnik. Takim okazał się Łukasz Piksa startujący na wałachu rasy SP LUCKY HORSE. Czas bezbłędnego przejazdu, jaki zagwarantował im zwycięstwo to 61,61 s. Na miejscu drugim uplasował się Kamil Grzelczyk dosiadający westfalskiego wałacha MISTER DR HEIGL. Czas przejazdu tej pary to 62,53 s. Pierwszą trójkę zamknęła Aleksandra Kierznowska, która na wałachu rasy SF AMERIQUE LANDAIS ukończyła parkur w czasie 62,94 s.

Drugi z konkursów CSI2*, Gold Round, miał dzisiaj 140 cm i był pierwszym, w którym zwyciężył reprezentant innego kraju niż Polska. Był to Matas Petraitis (LTU), który triumfował w starcie na wałachu rasy KWPN HEINEKEN. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy. Drugi był Jan Bobik dosiadający ogiera rasy SP ONASIS, a trzecie miejsce zajęła Adrianna Ostrowska razem z westfalską klaczą KAROLA BS

W konkursie Big Round 130 cm po zwycięstwo sięgnął Sławomir Szlachta startujący na wałachu rasy SP LARUM. Miejsce drugie dzisiaj wywalczyła Klaudia Siarkiewicz, która dosiadała klaczy ANDIGO AL Z. Na trzecim miejscu ponownie uplasował się junior Filip Skrzyczyński, który dosiadał tego samego konia co wczoraj, wałacha CAMBIALE Z.

Konkurs Medium Tour 120 cm zakończył się dzisiaj zwycięstwem Alberta Ornata, który startował na wałachu ALFREDO ALFARVAD Z. Na miejscu drugim uplasowała się Svitlana Vinnichenko (URK) dosiadająca klaczy KLEO, a trzecia w konkursie była juniorka Natalia Urbańska w starcie na małopolskim wałachu JUDSON

Kolejne zwycięstwo w Small Round 110 cm odniosła dzisiaj Anna Kłosowska startująca na wałachu rasy SP EFLIM. Miejsce drugie zajęła 14-letnia Maja Musiolik dosiadająca wałacha L’AMOUR, a trzecie miejsce wywalczyła jej rówieśniczka Helena Nielsen razem z oldenburskim wałachem STRESEMANN 8.

Swój pierwszy międzynarodowy sukces odniósł dzisiaj 12-letni Mikołaj Ziębicki. Zawodnik wygrał konkurs Elite Round 100 cm dosiadając wałacha rasy SP ANTHONOV. Na miejscu drugim uplasowała się Anna Kłosowska, tym razem w starcie na klaczy rasy KWPN GOLDY R, a trzecie miejsce zajęła Svitlana Vinnichenko (UKR) razem z ogierem BONZER CURRY

Drugi z konkursów CSIYH dla 6/7-latków wygrała ponownie klacz rasy KWPN LENTOLINA-S, na której startuje juniorka Oliwia Ostrowska. Drugie miejsce dzisiaj zajął oldenburski ogier CARPO, którego dosiada Paul-Richard Argus (EST), a na trzecim miejscu uplasowała się niemiecka klacz FERRY pod Adrianną Ostrowską. W konkursie dla 5-latków mieliśmy powtórkę z wczoraj i całe podium wyglądało dokładnie tak samo. Wygrała belgijska klacz SONORA 111, na której startował Dominik Słodczyk. Drugie miejsce wywalczył hanowerski ogier CONSTABLE pod Jarosławem Skrzyczyńskim, a na trzecim miejscu uplasował się belgijski ogier STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF z Adrianną Ostrowską

Wszystkie niedzielne finały, w tym Grand Prix LR, będzie można jutro oglądać w relacji live. Realizatorem transmisji jest Świat Koni i będzie ona dostępna na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zmagań w Michałowicach.