Zakończył się kolejny, V już etap Polskiej Ligi Jeździeckiej. W finałach Rundy Srebrnej i Brązowej bardzo dobrze zaprezentowały się młode zawodniczki. W IV Memoriale Marcina Klupsia, konkursie Grand Prix zwyciężył Antoni Strzałkowski.

 

Niedzielne finały rozpoczęto od konkursu dwufazowego Rundy Koni 6-letnich. Jedynie dwie pary zakwalifikowały się do drugiej fazy, a najlepszy wynik spośród nich uzyskała Ewa Mazurowska i wałach szwedzkiej hodowli SWEET HARRY POTTER. Para miała jeden błąd w drugiej fazie. Miejsce drugie, z wynikiem 8 pkt karnych w drugiej fazie, zajął Antoni Strzałkowski. Zawodnik dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi AL CAPONE. Na miejscu trzecim uplasował się Marcin Bętkowski na klaczy rasy KWPN JUBA VAN DE SUYDERSEE. Para miała jeden błąd w pierwszej fazie konkursu.

 

Konkurs finałowy Rundy Brązowej, z natychmiastową rozgrywką zakończył się zwycięstwem 14-letniej Zuzanny Prymek. Bezbłędny przejazd, z najlepszym czasem zaliczyła na wałachu rasy KWPN DYLLANO. Miejsce drugie, także bez punktów karnych na przeszkodach w rozgrywce, zajął Adam Grzegorzewski dosiadający klaczy rasy Zangersheide BEAUTY GIRL. Trzeci czas w rozrywce uzyskał Andrzej Głoskowski. Zawodnik startował na klaczy szlachetnej półkrwi TRACJA.

 

 

Kolejny konkurs finałowy zakończył się także zwycięstwem reprezentantki młodego pokolenia. Tym razem był to finał Rundy Srebrnej  135 cm w którym triumfowała 15-letnia Marta Wypiór. Najlepszy czas w natychmiastowej rozgrywce uzyskała na klaczy rasy KWPN GINA ROYALTY. Także po raz kolejny na miejscu drugim zmagania zakończył Adam Grzegorzewski. Zawodnik tym razem dosiadał klaczy rasy KWPN HAPPY LINA. Na miejscu trzecim zmagania w tym konkursie zakończył Maksymilian Wechta dosiadający holsztyńskiego ogiera CALIHALL.

 

 

Konkurs Grand Prix IV Memoriał Marcina Klupsia rozpoczęto od uroczystego przekazania nagrody, „szabli Sierżanta” rodzinie Marcina przez zeszłorocznego zwycięzcę Maksymiliana Wechtę. W ceremonii otwarcia Memoriału uczestniczyli wszyscy zawodnicy biorący udział w konkursie. Sam finał Rundy Złotej PLJ rozegrano jako konkurs zwykły z rozgrywką. Na starcie stanęło 35 par. Zakwalifikować się do rozgrywki udało się siedmiu z nich. O najwyższą nagrodę powalczyło pięć amazonek i dwóch jeźdźców. Praktycznie do ostatniego zawodnika czekaliśmy na czysty przejazd w rozgrywce. Udało się to jedynie dwóm startującym parom. Szybszy spośród nich był Antoni Strzałkowski, co dało mu zwycięstwo w konkursie. Zawodnik dosiadał oldenburskiego wałacha BLANT. Miejsce drugie, także po bezbłędnym przejeździe w rozgrywce, zajął Adam Grzegorzewski startujący na wałachu szlachetnej półkrwi AŻUR. Trzecia w konkursie byłą 15-letnia Klara Kozioł. Dosiadając wałacha rasy SP ROCKY uzyskała najlepszy czas rozgrywki, ale niestety parze przydarzył się jeden błąd.