W czwartek 14 listopada 2019 roku na terenie Wyższej Szkole Marketingu i Zarządzania w Lesznie odbędzie się Konferencja Dyscypliny Skoków przez Przeszkody.

 


Komisja Skoków PZJ serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane skokami przez przeszkody do udziału w Konferencji.

 

PROGRAM KONFERENCJI

Rozpoczęcie godzina 11:00

  1. Powitanie Gości
  2. Omówienie korekt i zmian Regulaminu Zawodów Krajowych
  3. Zmiany w przepisach (PRZEDSTAWICIEL KOLEGIUM SĘDZIÓW)
  4. Nowy projekt umów z Członkami Kadry Narodowej, Finansowanie MS i T
  5. Podsumowanie Kadry Narodowej Seniorów za 2019 rok
  6. Sprawozdanie trenera Kadry Młodzieżowej i juniorów za rok 2019
  7. Plany startowe na rok 2020
  8. Kalendarz 2020 rok
  9. Wolne głosy dyskusja

 

Dlaczego warto aby osoby zainteresowane rozwojem tej dyscypliny jeździeckiej wybrały się w tym terminie do Leszna by zaprezentować swój punkt widzenia?

Jak widać po komentarzach zamieszczanych na naszej, i nie tylko, stronie internetowej, wiele kwestii i tematów związanych z uprawianiem i rozwojem dyscypliny skoków przez przeszkody wzbudza wielkie emocje. W toku tych internetowych dyskusji pada wiele gorzkich słów, wzajemnych pretensji i nieraz bardziej lub mniej zasadnych oskarżeń.
Ich wspólnym jednak mianownikiem jest skrywanie się dyskutantów za względną anonimowością jaką oferuje internetowa dyskusja. To z jednej strony gwarantuje swojego rodzaju „szczerość” wypowiedzi, bowiem w powszechnym odczuciu żaden z dyskutantów nie ponosi odpowiedzialności za formułowane w internecie treści. Zakładając, że każdemu z zabierających głos w tych dyskusjach naprawdę zależy na zmianach można by pomyśleć, że oto 14 listopada nadarza się prawdziwa okazja, żeby publicznie wyartykułować swoje uwagi i zastrzeżenia co do prowadzenia sportu jeździeckiego, a dokładne prowadzenia dyscypliny skoków przez przeszkody przez Zarząd PZJ i podległe mu komisje. 

 

Nadarza się wspaniała okazja by skonfrontować swój punkt widzenia z głosami drugiej, trzeciej, czy jakiekolwiek innej strony. Przekonać się czy sprawy, które nas bolą nie maja czasem szerszego aspektu, który mógłby zmienić naszą ugruntowana do tej pory opinię o nich.

 

Jest w tym wszystkim jednak jedne mały „haczyk”. Nie da się Lesznie wypowiedzieć swoich opinii anonimowo. Trzeba z „otwartą przyłbicą” przyjąć odpowiedzialność za swoje własne słowa.
Uwaga ta dotyczy w równym stopniu dyskutantów” z sali”, czyli członków środowiska, jak również przedstawicieli Zarządu PZJ i powoływanych przez niego komisji.

 

Czy warto podjąć to wyzwanie? Wydaje mi się, że jak najbardziej tak. Warto bowiem pamiętać o fakcie, że właśnie kończymy rok 2019. Rok niezwykle ważny i istotny, w którym polska drużyna skoczków „otarła się” o olimpijski awans do IO Tokio 2020. Dobrze by było w ocenie wydarzeń mijającego roku uwzględnić wszystkie aspekty i punkty widzenia. By tak się stało trzeba pamiętać o jednej z kardynalnych zasad, która mówi, że nieobecni nie mają racji. Dlatego właśnie trzeba być w Lesznie, żeby swoje racje przedstawić i bronić. Wydaje się dalece bardziej skutecznym działaniem niż internetowe dyskusje, które niestety często nie wychodzą poza ramy tak zwanego „hejtu”. Bardziej skuteczne niż toczenie później kuluarowych dywagacji jak powinno wyglądać prowadzanie w PZJ dyscypliny skoków przez przeszkody.

 

Ponadto, warto też pamiętać o fakcie, że przyszły, olimpijski rok 2020 będzie w PZJ rokiem wyborczym. Kończy się bowiem czteroletnia kadencja obecnych władz Związku. Dobrze by chyba było, żeby w toku dyskusji na konferencjach poszczególnych dyscyplin ze „środowiska” wyłonili się liderzy mogący w przyszłym roku realnie sięgnąć po ster PZJ.