Wiosna, sezon wyźrebień i stanówki w pełni, a nawet przekroczył półmetek, przynajmniej w rasach czystych. Tego rozprzestrzeniający się wirus nie zmienił, przyroda ma swoje prawa. Porozmawiamy dzisiaj z właścicielami stadnin czystej krwi arabskiej i hodowcami, o rodzących się źrebiętach, planach na przyszłość, używanych w tym roku reproduktorach i nadchodzącym, mocno okrojonym sezonie pokazowym. Dowiemy się, jak zaistniała sytuacja wpływa na harmonogram życia stadniny i założenia właścicieli.

 

Przypominamy, że możecie Państwo zadawać pytania naszym gościom w trakcie trwania transmisji. Pytania należy umieścić w komentarzu na naszym profilu Facebook w trakcie trwania spotkania: facebook.com/SwiatKoni

 

 

Kiedy? dzisiaj (wtorek 21.04.2020)

 

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję? na naszej stronie internetowej i profilu FB

 

Gdzie będzie można zadawać pytania? w komentarzach na naszym profilu FB facebook.com/SwiatKoni (tylko w trakcie transmisji na żywo)

 

O której godzinie zacznie się spotkanie? zaczynamy o godzinie 20:00

 

 

Naszymi Gośćmi będą:

 

ANNA STOJANOWSKA - Wiceprzewodnicząca Europejskiej Organizacji Hodowców Koni Arabskich, międzynarodowy sędzia pokazów koni arabskich, wieloletnia była pracownik resortu rolnictwa, zajmująca się hodowlą koni arabskich. Dziś reprezentuje również, będącą pod jej opieką, stadninę Regina Arabians Czesława Gołaszewskiego.

 

 

AGATA PARYS – właścicielka stadniny Dąbrówka Arabians, działającej z sukcesami na pokazach krajowych i zagranicznych, od 2012 roku. Będąca własnością pp. Parysów, wyhodowana w Janowie i kupiona na aukcji Pride of Poland, klacz Palatina została w 2016 roku Czempionką Polski Klaczy Starszych. Sukcesy odnosi już jej potomstwo urodzone w dąbrowickiej stadninie. Stado matek, w tym m.in. Kalahari, Bohema, Poezja, Piraneza, to córki wspaniałych ogierów takich jak Ekstern, Kahil Al Shaqab, Ecaho, Enzo – legendy hodowli.

 

 

MAGDALENA HELAK-KULCZYŃSKA – przez wiele lat pracowała w stadninie w Michałowie. Dziś razem z mężem Kamilem swoje doświadczenie wykorzystują w Dąbrówka Arabians.

 

 

 

MAREK RZEPKA – właściciel stadniny  Klikowa Arabians, która swoją przygodę z końmi arabskimi zaczęła z „wysokiego C” w 2016 roku. Chyba jedyna prywatna stadnina posiadająca dwie córki legendarnej Pianissimy – klacze Pinova i AJ Penelope (ta ostatnia kupiona na aukcji w Ajmanie), a także dwie półsiostry (po tej samej matce Wieży Marzeń) multiczempionki Wieży Mocy – Wieżę Czarów i Wież Nimf. Od 2017 roku już z własnym przychówkiem, które rozpoczęło kariery pokazowe.

 

 

KRZYSZTOF POSZEPCZYŃSKI - Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich, właściciel stadniny Chrcynno Pałac utworzonej w 2000 roku. Za sukcesy wyhodowanych koni wielokrotnie nagradzany tytułem Hodowca Roku, zarówno w kategorii koni pokazowych jak i sportowych. Do najbardziej utytułowanych koni ze stadniny Chrcynno Pałac należą m.in. Psyche Kreuza, Psyche Victoria, Psyche Keret, Galahad.

 

 

ALICJA POSZEPCZYŃSKA - Hodowczyni, sędzia kategorii sportowych, trener i prezenter.