Również w drugim dniu zawodów na Słowacji mogliśmy cieszyć się ze zwycięstw polskich zawodników. Pierwsze miejsca zajęli dzisiaj Marta Piszczek oraz  Michał Kaźmierczak. Wysokie miejsca w zaliczanych do LR konkursach zajmowali  Julia Jaglarz i Andrzej Opłatek.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Pierwszy piątkowy konkurs miał wysokość 135 cm i był rozegrany jako dwufazowy. Najlepszy wynik uzyskał w nim Michał Kaźmierczak, który na wałachu WHOOPY BOY nie miał błędów i ukończył drugą fazę w czasie 35,65 s. Na 6 miejscu uplasowała się Oliwia Ostrowska dosiadająca wałacha ENDLESS LOVE, a minimalnie wolniejsza od niej była Tola Świerczyńska na klaczy Andora (8 m.). Błędów na parkurze nie mieli także Aleksander Lewandowski na ogierze L.A. Style K (11 m.), Tola Świerczyńska na wałachu Dudok L (12 m.) oraz Monika Grundkowska na wałachu IPHONE (13 m.).

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 145 cm wystartowało kilka polskich par, ale tylko jedna ukończyła go z wynikiem 0 pkt. Julia Jaglarz dosiadająca wałacha GROENAANNEMER VD LENTAMEL nie traciła na parkurze zbędnych sekund i z bardzo dobrym czasem 70,46 s uplasowała się na wysokim 3 miejscu w klasyfikacji. Błędów na przeszkodach nie miała także Klaudia Rajtar-Wojciechowska na wałachu Calleto Z, ale para ta otrzymała 3 pkt. za przekroczenie normy czasu i uplasowała się na miejscu 12.

Konkurs o wysokości 125 cm zdominowany został przez reprezentantki Polski. Dość długo prowadziła w nim Agnieszka Olszewska z wałachem SHERLOCK, ale bardzo dobry wynik tej pary poprawiła jeszcze Marta Piszczek. Ta 15-letnia amazonka uzyskała na wałachu AZUR czas lepszy o ponad sekundę i tego wyniku już nikt nie zdołał pobić co oznaczało, że Marta Piszczek zwyciężyła. Na Trzecim miejscu w klasyfikacji uplasowała się Maja Zuradzka na wałachu Chattahoochee Z. Bez błędów parkur pokonały także Magdalena Piksa na klaczy LADY LAVSCA FORTUNA (28 m.) i Klaudia Siarkiewicz na ogierze KAREL (30 m.).

Bezbłędne przejazdy naszych zawodników oglądaliśmy też w konkursie 120 cm. Najwyżej uplasowała się w nim Izabela Vinckier, która na ogierze DOM PRINZIGNON MELLONI Z zajęła 3 miejsce. Sławomir Uchwat na klaczy Miss-Marvelous B był 4-ty, Milena Wójcicka razem z klaczą Dinina zajęły miejsce 18, Marta Piszczek z wałachem Chaplin była 18, a Emila Gielata i wałach DINDEPENDENT Z zajęli miejsce 20.

W konkursie amatorów, w którym przeszkody miały wysokość 110 cm, miejsce 4 zajęła Maria Swat na klaczy Nascha. Miejsce drugie w rywalizacji na poziomie 115 cm zajęła Zofia Trela na klaczy Calotta

CSIO3*/CSI2* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Ze swoich dzisiejszych startów zadowolony może być Andrzej Opłatek. W zaliczanym do Longines Ranking konkursie bezbłędnie pokonał parkur na wałachu Le Cordial, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie bardzo dobrego 7 miejsca. W konkursie o wysokości 140 cm Andrzej Opłatek zanotował bezbłędny przejazd na klaczy Zero K i w klasyfikacji końcowej zajął miejsce 17.

W konkursie dla koni w wieku 5 lat Natalia Czernik zajęła dzisiaj bardzo dobre 4 miejsce na ogierze Neymar End Z.

CSI3* Sentower Park (BEL)

Marianna Stawicka na ogierze Number Four F zanotowała bardzo udany start w konkursie o wysokości 120 cm. Podczas przejazdu nie spadł żaden drąg, a za przekroczenie normy czasu amazonka otrzymała 2 pkt. i uplasowała się na 12 miejscu.