Sobota jest kolejnym dniem pełnym bardzo dobrych wyników naszych głównie młodych zawodników na zagranicznych zawodach.

Ołomuniec/CZE

Parkur zaliczanego do Longines Ranking konkursu o wysokości 150 cm bezbłędnie pokonało 14 par. Natomiast w rozgrywce było już tylko 5 czystych przejazdów. Doskonałe 2 miejsce zajął Michał Kaźmierczak, który na ogierze Wilander przekroczył linię mety po 37,15 s. Niecałe dwie sekundy więcej potrzebowała na swój przejazd Dalia Lehmann na Quitoki – para ta uplasowała się na wysokim 4 miejscu. Zwyciężyła reprezentantka Rumunii, Andrea Herck na Kalvarie van de Zelm (0/34,85 s).

Swoją doskonałą dyspozycję Dalia Lehmann potwierdziła w rozegranym wcześniej konkursie European Youngster Cup Grand Prix (145 cm). Bezbłędny przejazd na klaczy Annchen dał jej prawo startu w rozgrywce, do której ostatecznie zakwalifikowały się 4 pary. Zerowe konto zachowała jedynie zwyciężczyni, Michele Ruth/AUT na Nathanael. Dalia Lehman z jednym błędem zajęła wysokie 3 miejsce. Na miejscu 5 uplasowała się Zuzanna Januszewska na klaczy Ironia, a miejsce 6 zajął Adam Grzegorzewski na klaczy Lissara T. Oboje mieli po błędzie w parkurze podstawowym.

Polscy zawodnicy zdominowali finał rundy młodych koni (6 i 7-latki). Zwycięstwo odniósł Adam Grzegorzewski na 6-letnim wałachu Issem, a miejsce drugie zajął Maksymilian Wechta na Callihall. Ten zawodnik zajął jeszcze 8 miejsce na Mystique.

W finale rundy srebrnej (135/140 cm), który rozgrywany był jako konkurs 2-fazowy, miejsce trzecie zajął Jarosław Koziarowski na wałachu Chenet. Dwa bezbłędne przejazdy zanotował Grzegorz Nowak, który na wałachu Comienzo uplasował się na 4 miejscu a na klaczy Olimpia był 12.

Riesenbeck/GER

Jedyną naszą reprezentantka na zawodach CSI2* w niemieckim Riesenbeck jest Natalia Stefańska. W konkursie 135 cm startowała ona na 9-letnim wałachu Kastello. Bezbłędny przejazd dał jej wysokie 9 miejsce.