Konkurs okazał się na tyle trudny i wymagający, że tylko 2 pary zakwalifikowały się do rozgrywki. Nasz reprezentant Igor Kawiak podstawowy parkur pokonał bezbłędnie z niewielkim przekroczeniem normy czasu. Z jednym punktem karnym ukończył Grand Prix na trzecim miejscu.

Kawiak i jego Centino du Ry w piątek byli najlepszą polską parą w PN. Oba nawroty pokonali z jedną zrzutką, wczoraj koń odpoczywał od startów by dzisiaj wspaniale zaprezentować się w najważniejszym konkursie.

GP wygrał Belgijski zawodnik Pieter Devos na Dream of India Greenfield, z wynikiem o punktów karnych i czasem rozgrywki 43,40. Na drugim miejscu uplasował się również Belg Gregory Wathelet na młodym 8 letnim Sea Coast Forlap  DC, czas miał podobny do zwycięzcy 43,44 ale przydarzyła mu się zrzutka.

Inni Polscy zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach Łukasz Koza i El Camp 8 pkt (18. miejsce), Radosław Zalewski Duke of Carneval 8 pkt (19. miejsce), Piotr Morsztyn Osadkowski van Halen 10 pkt (22. miejsce), Marika Słowińska Zagato 12 pkt (31. miejsce), Krzysztof Okła Um Diabo 12 pkt (33. miejsce), Łukasz Wasilewski Wavantos vd Renvillehoeve 20 pkt (44. miejsce), Antoni Tomaszewski na Trojce zrezygnował z ukończenia przebiegu.