W dyscyplinie skoków przez przeszkody przyszły, 2019 rok zapowiada nam się równie pracowicie jak obecny. W nowym roku w skokach przez przeszkody odbędzie w Polsce 18 zawodów międzynarodowych, ale co ciekawe dojdzie jescze jednen dwutygodniowy Tour w Sopocie.

 

Mimo tej samej ilości imprez rangi CSI i CSIO, przyszłoroczny sezon międzynarodowych zawodów w dyscyplinie skoków rozpocznie się znacznie wcześniej, bo już w drugi i trzeci styczniowy weekend. Organizatorem i gospodarzem tych zawodów będzie Hipodrom Sopot.

Miejsce to zyskało sobie bardzo wysoką renomę dzięki doskonałej organizacji zawodów CSIO w randze 5 gwiazdek oraz międzynarodowych imprez w dyscyplinie WKKW i ujeżdżenia. Warto wspomnieć, że Hipodrom Sopot po zakończonej 5 lat temu rewitalizacji jest jednym z najpiękniejszych ośrodków jeździeckich Europy i Świata.

Z całą pewnością opinie jakie zabierają ze sobą uczestnicy międzynarodowych zawodów w Sopocie są doskonałą wizytówką i reklamą polskiego, współczesnego jeździectwa.

 

O styczniowe zawody zapytaliśmy prezesa zarządu spółki Hipodrom Sopot, panią Kaję Koczurowską-Wawrzkiewicz, która powiedziała:

„Zdecydowaliśmy się w styczniu przyszłego roku zorganizować dwa międzynarodowe turnieje z kilku powodów. Po pierwsze dysponujemy dedykowanym dla takich imprez obiektem i wydaje nam się, że warto go wykorzystać. Po drugie styczeń tradycyjnie już jest w sportach jeździeckich takim miesiącem, w którym w świecie niespecjalnie dużo się dzieje. Oczywiście zdajemy sobie doskonale sprawę, że w terminie pierwszego turnieju rozgrywane są w Bazylei w Szwajcarii duże, pięciogwiazdkowe zawody, a w terminie drugiego turnieju rozgrywane są kolejne, duże, pięciogwiazdkowe zawody w Lipsku w Niemczech. Jednak nasze zawody nie są adresowane dla zawodników startujących na tym poziomie. Na nich będziemy czekać w czerwcu. Celujemy głównie w gości ze Skandynawii, którzy sygnalizowali nam już wcześniej, że brakuje w styczniu dobrej imprezy dwugwiazdkowej, która dałaby możliwość sprawdzenia postępów treningowych mniej doświadczonych koni. Poza tym zawody nasze adresowane są w oczywisty sposób dla polskich jeźdźców, którzy będą mieli okazję w styczniowych startach w Sopocie sprawdzić przygotowanie swoich koni do kolejnych odsłon cyklu Cavaliady. Ale nie tylko. W każdym z naszych turniejów jeźdźcy będą mieli okazję w dwóch konkursach powalczyć o punkty do Longines Rankings. Łącznie będzie takich konkursów cztery. Nie ukrywam, że liczymy na to, że polskim zawodnikom uda się zdobyć w nich dużo punktów i wydatnie powiększyć swoje konto w Longines Rankings, co przyniesie im awans w tym bardzo prestiżowym zestawieniu. Autorem konkursowych parkurów będzie znany i ceniony nie tylko w Polsce Arkadiusz Weckwert.”