Tegoroczne Światowe Igrzyska Jeździeckie zbliżają się wielkimi krokami i to skłoniło organizatorów to przedstawienia dwóch wyjątkowych „maskotek”.

W dniach 11-23 września w Tryon o medale w ośmiu dyscyplinach, walczyć będą najlepsi jeźdźcy i ich konie. I mimo, że końskich gwiazd tam z pewnością nie zabraknie, to wiele wskazuje na to, że największe zainteresowanie wzbudzą właśnie Star i Huck. Te dwa miniaturowe kucyki zostały oficjalnymi maskotkami tego największego jeździeckiego wydarzenia roku.

Srokaty Star ma 4 lata a jego kolega Huck jest o rok starszy. Oba kucyki zostały w 2016 roku adoptowane przez Katherine i Marka Bellissimo, którzy pracują przy organizacji WEG. Mieszkają one niedaleko ośrodka Tryon International Equestrian Center i większość czasu spędzają razem ze swoim „większym” bratem Easy, na padoku, gdzie robią to co wszystkie konie kochają najbardziej – jedzą smaczną trawę. W najbliższych miesiącach będą one jednak częściej opuszczały swoje pastwisko ponieważ funkcja oficjalnych maskotek zobowiązuje i termin goni za terminem. Czekają je bowiem sesję zdjęciowe, wyjazdy do innych ośrodków, reklamowanie WEG oraz aktywności w mediach społecznościowych.
Star jest z tej dwójki większym rozrabiaką – w końcu jest młodszy. Bardzo kocha swojego kumpla Hucka: „To mój najlepszy przyjaciel. Powiem tak – jeśli go nie ma obok mnie, zaczynam krzyczeć. Nie to, że dramatyzuję, po prostu za nim tęsknię.” Bardzo lubi bawić się z psami, często zaczepia swoich kolegów i jest łatwowierny – zawsze się nabiera na sztuczkę z wiaderkiem. „Zazwyczaj kończy się to tym, że zostaję złapany i musze iść do stajni. Ale co jeśli się okaże później, że jednak w wiaderku było coś dobrego?”


Huck również uwielbia smakołyki ale nie pędzi do nich jak Star. On woli poruszać się wolniejszym tempem – w końcu jest starszy i bardziej rozważny. „Kocham Stara, to mój młodszy brat i często szuka mojego towarzystwa. Ale czasem bawi się z naszym kolegą Easy i te momenty też lubię, mam wtedy całą stajnię dla siebie. Ale nie mówcie mu tego - nie chcę zranić jego uczuć.” Huck lubi wybiegać się zaraz po wyjściu na padok a później może przez długi czas nie ruszać się z miejsca. O ile jest głaskany i rozpieszczany smakołykami. To czego nie lubi to kąpieli, ale jak mówi słyszał, że wiele osób też nie lubi brać prysznica.

Oba kucyki znane są również ze swoich wielu kolorowych stroi, które zawsze dostosowane są do danej okazji. Również podczas WEG będzie można je zobaczyć w specjalnych przebraniach. Na ich profilu na Instagramie można je zobaczyć m.in. w strojach do woltyżerki. 

Star i Huck nie są na sprzedaż i już na zawsze pozostaną u swoich właścicieli. Ale ich fani będą mogli kupić różnego rodzaju rzeczy z ich podobiznami podczas WEG.

Kto chce bliżej poznać Stara i Hucka może polubić ich konto @starandhuck.

Zdjęcia: ©Madison Ibach/Instagram