Jak informowaliśmy we wcześniejszych newsach, liczna grupa polskich skoczków startowała we włoskim Arezzo. Do konkursu GP zawodów CSI2* zakwalifikowała się trzech naszych reprezentantów: Krzysztof Ludwiczak – A New President, Jan Chrzanowski – Trustee oraz Sandra Piwowarczyk-Bałuk – Chabento. Błędy w pierwszym nawrocie spowodowały, że nikt z nich nie wystartował w drugim nawrocie. W konkursie GP zawodów CSI3* wystartował Igor Kawiak -  Centino du Ry oraz Marek Lewicki – Abigej. Dwie zrzutki uplasowały Igora Kawiaka na 34 pozycji a Mistrz Polski zrezygnował z kontynuowania przebiegu.

W obwodzie kaliningradzkim w Rosji, w Chernyakhovsku rozegrano zawody CSI4* w których startowali polscy zawodnicy. O sukcesach dnia wczorajszego z przyjemnością informowaliśmy na naszej stronie. W dniu dzisiejszym w finale Rundy Amatorów wystartowała Bogna Sąsiadek - Cupido, która z wynikiem 4 pkt. karne uplasowała się na 4. miejscu. W konkursie z jokerem Łukasz Wasilewski dosiadając swojego podstawowego konia Wavantos vd Renvillehoeve z kompletem 65 puntów zajął 6 miejsce. Dosiadając Arakorna z 62 punktami bonifikacyjnymi zajął w tym konkursie 14. miejsce. Łukasz Koza – El Camp i Jarosław Skrzyczyński – Baltazar du Ruet zajęli dalsze miejsca. Polskim akcentem tego konkursu był start pary Leon Thijsen i klaczy Quintera, która z kompletem punktów zajęła 5. miejsce.
W konkursie GP (160 cm.) wystartowało trzech naszych reprezentantów: Łukasz Wasilewski - Wavantos vd Renvillehoev, Jarosław Skrzyczyński – Crazy Quick oraz Łukasz Koza – Chito Blue. Tylko Łukasz Wasilewski z wynikiem 12 pkt. karnych ukończył konkurs. Pozostała dwójka Polaków zrezygnowała z kontynuowania przebiegu.

W słowackiej miejscowości Pezinok w miniony weekend rozegrano zawody CSI2*.
W Finale Małej Rundy (125 cm.) reprezentant Polski Sławomir Uchwat – Cayenne zakończył swój start z zerowym kontem i uplasował się na 2 miejscu. Po również bezbłędnym przejeździe w tym konkursie Ewa Walas-Kazimierczak na koniu Rolando zajęła 7. miejsce.
W Finale Średniej Rundy nasza reprezentantka Beata Szumińska – Zazou Szumawa po bezbłędnym przejeździe uplasowała się na 6. miejscu.
W konkursie GP (140 – 160 cm.) wystartowała trójka naszych reprezentantów: Sławomir Uchwat – Negro, Robert Uchwat – Giorgio W oraz Michał Kazimierczak z końmi Stakorado i Apart. Do sześciokonnej rozgrywki zakwalifikował się tylko Robert Uchwat, który ponownie zjechał z parkuru z czystym kontem zajmując ostatecznie 3. miejsce.

Oprócz zawodników uprawiających skoki przez przeszkody na zagranicznych hipodromach barwy naszego kraju reprezentowali w miniony weekend zawodnicy dyscypliny wkkw.
Na zawodach Breda Outdoor Brabant • CIC2*, CIC3* startowali: CIC3* Łukasz Kaźmierczak – Bora, Paweł Warszawski – Gondoleir, Jerzy Krukowski - Apokalipsa M oraz Marta Dziak-Gierlicz - Vacat JP. W zawodach CIC2* nasze barwy reprezentowali: Artur Społowicz - Baryt i Grubianin, Jacek Jeruzal -Flandia 2 oraz Paweł Warszawski – Filer.
W dwóch gwiazdach najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Jacek Jeruzal, który ukończył zawody na 19. pozycji. W trzech gwiazdach najwyżej z polskiej ekipy została sklasyfikowana Marta Dziak-Gierlicz, która ukończyła zawody na 13. miejscu.