Podczas konkursu Vogit Logistik Cup rozgrywanego wczoraj wieczorem w ramach CSI3*  w niemieckiej w miejscowości Neumunster mieliśmy okazję zobaczyć zmagania Piotra Morsztyna i Radosława Zalewskiego. Starty obydwu zawodników są bez wątpienia powodem do dumy. Wspaniały Osadkowski van Halen pokonał parkur bezbłędnie, a Enriques of the Lowlands ukończył przejazd z jedną zrzutką. Polacy pokonali w klasyfikacji końcowej takie sławy jak Włocha Emanuele Gaudiano czy Carstena-Otto Nagela z Niemiec. Dzisiaj w najtrudniejszym konkursie dnia Mercedes-Benz-Cup Piotr Morsztyn ponownie zachwycił swoim przebiegiem i  uplasował się w wynikach na miejscu 14. z zerową liczbą punktów karnych na koncie.

Przenosząc się z Niemiec na południowy-wschód, na zawody CSI2* w Magna Racino należy zwrócić uwagę na zakończony niedawno konkurs finałowy srebrnej rundy, w którym najlepiej pokazał się Łukasz Koza na Bijou Be. Para ta ukończyła przejazd z wynikiem 4 pkt. karnych co dało im miejsce w połowie stawki.  Zawodnik ten był również najlepszym Polakiem w konkursie dla młodych koni, w którym dosiadając Chillando Blue otrzymał jedynie 1 pkt. za przekroczoną normę czasu i 17. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Przesuwając palec po mapie tym razem na południowy zachód docieramy do hiszpańskiej Walencji. Konkursem, w którym dzisiaj Polacy wypadli najlepiej jest niewątpliwie rozgrywka z  cyklu Silver 2, w której Sandra Piwowarczyk-Bałuk z wynikiem 0 pkt. karnych znalazła się na 11 pozycji. Riverfield CH Jana Chrzanowskiego był wolniejszy od Starfightera o jedyne 18 setnych sekundy co dało mu 12 miejsce w rankingu końcowym. W konkursie rundy złotej reprezentantka SK Ciekocinko po bezbłędnym parkurze w podstawowym przejeździe zakwalifikwała się do rozgrywki, gdzie Chabento popełnił jeden błąd, co w rezultacie dało im dobre, 17 miejsce wśród 49 startujących. Polka powtórzyła również wczorajszy wzorowy przejazd „na czysto” na klaczy Quiriana w konkursie Silver 1.

Już jutro ostatni dzień sportowych zmagań. Na światowych parkurach rozegrane zostaną konkursy finałowe. Życzymy wysokich i bezbłednych lotów!