W Riesenbeck bezbłędny przejazd zanotowała dzisiaj Aleksandra Kierznowska.  Powożący są już po maratonie. We Francji startuje także Jan Kamiński.

Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, Le Pin au Haras (FRA)

Spośród polskich powożących najlepszy wynik w dzisiejszym maratonie uzyskał Hubert Cytowski, który zajął 22 miejsce z wynikiem 110,86 pkt. Po dwóch próbach nasz reprezentant zajmuje 27 miejsce z wynikiem 173,40 pkt. Na miejscu 44 sklasyfikowany jest Rafał Wojtacha (179,29 pkt), Marek Baryłko spadł na 47 pozycję (181,90 pkt), a Szymon John awansował na miejsce 57 (186,90 pkt).

CSI2*/1*/YH Riesenbeck International (GER)

Sobota była ostatnim dniem zawodów w Riesenbeck. A pierwszym konkursem jaki został dzisiaj rozegrany był finał rundy młodych koni w wieku 6 i 7 lat. Obie fazy bezbłędnie pokonała Aleksandra Kierznowska na klaczy Roxy Blue Kms, a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 14 miejsca w klasyfikacji. W finale małej rundy (135 cm) miała Zuzanna Kucharska na wałachu Dubalou miała 4 pkt. Taki sam wynik punktowy zanotowała w konkursie o wysokości 140 cm Aleksandra Kierznowska na ogierze Diament.

Aleksandra Kierznowska i Roxy Blue Kms

Wieczorem rozegrano konkurs Grand Prix który zaliczany był do Longines Ranking. Wystartował w nim Leszek Gramza na ogierze Jackpot A.

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Jeden błąd w drugiej fazie konkursu o wysokości 140 cm miał dzisiaj Jacek Polikowski na wałachu Celtic. W klasyfikacji para ta zajęła miejsce 18.

Z wynikiem 3 pkt. za przekroczenie normy czasu konkurs o wysokości 125 cm ukończył Sławomir Polikowski na wałachu Elio 4. Zawodnik wystartował jeszcze w konkursie 115 cm, w którym na wałachu Julius miał 4 pkt.

CCI4*/3*/2* Lignieres (FRA)

Podczas zawodów w Lignieres startuje Jan Kamiński. W próbie ujeżdżenia konkursu CCI4*-S reprezentant Polski uzyskał wynik 34,4 pkt. W próbie skoków dodane zostało 8 pkt. za błędy oraz 2,4 pkt. za przekroczenie normy czasu. To oznacza, że przed próbą terenową Jan Kamiński i Jard mają na koncie 44,8 pkt. i zajmują 34 miejsce w klasyfikacji.

W konkursie CCI2*-S Jan Kamiński startuje na wałachu Jupiter, na którym po dwóch próbach zajmuje 43 miejsce z wynikiem 36,7 pkt. Na ten rezultat składają się 31,9 pkt po ujeżdżeniu i kolejne 4,8 pkt. uzyskane podczas skoków na parkurze.