Jeden z konkursów rozegranych dzisiaj w Peelbergen wygrała Paulina Sawicka. Wysokie miejsca nasi zawodnicy zajęli też w finale rundy koni 7-letnich.

CSI3/1* Peelbergen (NED)

Zwycięstwo w konkursie 120 cm CSI1* odniosła dzisiaj Paulina Sawicka na wałachu Chimequyl. Ta para pokonała parkur bezbłędnie w czasie 73,24 s czyli o prawie 3 sekundy szybciej niż drugi zawodnik w klasyfikacji.

Dzisiejszy konkurs o wysokości 145 cm nie był zaliczany do Rankingu Longines. Aleksandra Kierznowska na wałachu Corleano miała jeden błąd (21 m) a Daria Kobiernik na wałachu Sonet ukończyła swój przejazd z wynikiem 8 pkt (28 m).

Udane starty zanotowali nasi zawodnicy w finale rundy koni 7-letnich (135 cm). Daria Kobiernik i klacz Donna Neva S zakwalifikowały się do rozgrywki, w której również nie miały błędów a uzyskany czas 38,57 s dał im wysokie 3 miejsce. Błędów w parkurze podstawowym nie miał także Mikołaj Kownacki na wałachu Caskano. Ale za przekroczenie normy czasu na koncie tej pary pojawił się 1 pkt. co oznaczało 10 miejsce w klasyfikacji. W konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat zrzutkę w pierwszej fazie miała Aleksandra Kierznowska na wałachu Diament (24 m).

W dwufazowym konkursie 140 cm bezbłędnie przejechała Daria Kobiernik na klaczy Colette, a uzyskany czas dał tej parze 12 miejsce w klasyfikacji.

W konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat jedną zrzutkę w pierwszej fazie miała Aleksandra Kierznowska na wałachu Diament (24 m).

Danube Champions Tour Samorin (SVK)

W finale małej rundy CSI1* (115 cm) bezbłędnie przejechała Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z, która w klasyfikacji końcowej zajęła 9 miejsce.

Konkurs Grand Prix dzieci okazał się bardzo trudny. Ukończyły go tylko dwie pary i to z dość dużym bagażem punktowym. Drugie miejsce zajęła w nim Michalina Łącka na klaczy Gillenia (16 pkt). Tola Wawrzkiewicz dosiadająca ogiera Zalvo została wyeliminowana.

W kwalifikacji do Grand Prix CSI1* (130 cm) Tola Wawrzkiewicz na wałachu Denver Z miała jeden błąd.