Najtrudniejszym konkursem sobotnich zmagań w Sopocie był Finał Medium Tour. Na liście startowej tego konkursu stanęło 33 pary, do rozgrywki zakwalifikowały się jedynie 3, w tym jeden reprezentant Polski - 16-letni Mikołaj Barański i KILPATRICK ROYAL.

 


Jako pierwsza w rozgrywce wystartowała niemiecka para Anna Maria Kuhlmann i LAP OF LUXURY, wynik przejazdu to 4 pkt. karne i czas 70,34 s. Jako drugi wystartował Irlandczyk Shane Carey i BOOMERANG, który zanotował również jeden błąd i czas 68,16 s. Z pełnym przeglądem sytuacji był Mikołaj Barański, nawet wolny ale czysty przejazd gwarantował zwycięstwo, jednak drąg z przedostatniego oksera spadł. Czas przejazdu okazał się niestety dłuższy niż czas Irlandczyka, pozwolił na zajęcie drugiego miejsca. To bez wątpienia ogromny sukces tego juniora, a jego waleczna postawa dostarczyła sopockiej publiczności dużo wrażeń.

 

 

Drugim finałem rozgrywanym dzisiejszego dnia był konkurs dla koni 6 i 7-letnich. Pierwsze miejsce zajął Damian Ostręga dosiadający 5-letniego ogiera QUISSINI, hodowli dr Andreas Kosicki, a własności Wioletta KOSICKA, Andreas KOSICKI. Drugie miejsce zajął ogier CASSIRIANO dosiadany również przez Damiana Ostręgę, hodowli dr Andreas Kosicki i własności Wioletta KOSICKA, Andreas KOSICKI. Trzecie miejsce zdobyła 6-letnia klacz CLINTESSA PRO dosiadana przez Dawida Kubiaka, hodowli Stanisława Procajlo, a własności Serhij HOJDA.

 

 

W konkursie Gold Tour 130 cm, zwyciężył Adam Grzegorzewski i gniady ogier AZUR. Trzecie miejsce zajęła młodziutka amazonka, reprezentantka Polski Iga Biegalska i CARDHU.

Smal Tour o wysokości 130 cm wygrał Dominik Słodczyk i APERITIF, drugie miejsce należało do Łukasza Wasilewskiego i holenderskiego wałacha FLOYD, trzecia była Aleksandra Lusina-Gołaś i 8-letnia klacz CAMBEL I G.