HZODiM JKS Salio

W sobotę w JKS Salio odwróciła się nie tylko kolejność konkursów, ale również forma ich rozgrywania. Zawodnicy konkursów na dużych koniach otrzymywali dzisiaj oceny za styl. I tak w konkursie na poziomie L zwyciężyły ex aequo dwie amazonki: Wiktoria Ryciak na klaczy VERONA i Patrycja Markiewicz na koniu PODIAVOLA. Obu zawodniczkom przyznano 1,5 pkt karnego. Trzecie miejsca z wynikiem 2 pkt karne zajęła Magdalena Wojda na wałachu CORNET MW.

 

W konkursie klasy P aż 4 amazonki zjechały z parkuru z 1,5 pkt karnych. Były to: zwyciężczyni poprzedniego konkursu Patrycja Markiewicz i PODIAVOLA, Zofia Chanowska i GAJA, Maria Mordaka i FINLANDIA oraz Julia Pięta i LOLA.

 

Konkurs N rywalizacji dzieci i młodzieży na dużych koniach zwyciężyła Maja Marchwicka na klaczy NIREMETTE uzyskując wynik zaledwie 0,5 pkt karnego. Druga w konkursie, z 1 pkt karnym, była Gabriela Janiszewska dosiadająca klacz CIA MALICA. Trzecie miejsce zajęła Maja Bella Friedman na wałachu SWEET NOISE-M. Tej parze przyznano 1,5 pkt karnego.

 

W najwyższym konkursie dla tej grupy zawodników zwyciężyła Aleksandra Wypchło na klaczy Gilea. Parze tej, za pokonanie parkuru z przeszkodami o wysokości 130 cm przyznano 1,5 pkt karnego. Drugie miejsce ex aequo z wynikiem 2 pkt karne zdobyły trzy amazonki: Kaja Langer i ORIANA, Gabriela Janiszewska i CIA MALICA oraz Maja Marchwicka i SZAFIR M.


Konkursy dla kuców na wysokościach 50, 60 i 70cm zostały rozegrane jako konkursy dokładności. Bardzo wiele najmłodszych adeptów jeździectwa zaliczyło dobre i czyste przejazdy.

W konkursie dla kuców na poziomie 80cm zwyciężyła Marianna Kultys na wałachu PALASJONATA AMIGO. Drugie miejsce zajęła Nell Sówka na ogierze Figaro, a na miejscu trzecim konkurs ukończyła Nel Skotarczak na kucu FRANKENHOEH’S MYLORD. Wszystkie trzy amazonki pokonały obie fazy konkursu bez punktów karnych.

Konkurs dwufazowy, z przeszkodami o wysokości 90 cm zwyciężyła Zofia Sondej na wałachu MAKS. Para ukończyła konkurs bez punktów karnych i w najlepszym czasie. Na miejscu drugim uplasowała się Lena Janiszewska na kucu REPLAY 32. Trzecie miejsce zajęła Kornelia Jurasz na ogierze ROLEX 2.

Kolejnym konkursem dwufazowym był konkurs dla kuców na poziomie klasy L, w którym najlepsza okazała się Julia Pięta dosiadająca wałacha MARCOS. Druga w konkursie była Magdalena Wojda na klaczy MILAGROSS, a trzecia Dagmara Willamowicz na klaczy BONA. Wszystkie te amazonki ukończyły obie fazy konkursu bez punktów karnych.

Konkurs klasy P dla kuców zakończył się zwycięstwem Laury Tralewicz Pielak na klaczy BELLYHANE FREDDY. Para ta jako jedyna ze startujących ukończyła obie fazy konkursu bez punktów karnych. Drugie miejsce zajęła Karolina Karczewska na ogierze LAUDERDALE. Trzecia w konkursie była Dagmara Poleszak na wałachu HAZELHORST’S DIAMO, która w pierwszej fazie konkursu miała jedną zrzutkę.

Ostatnim konkursem dnia w JKS Salio był konkurs dwufazowy klasy na dla zawodników startujących na kucach. Jako jedyna do drugiej fazy zakwalifikowała się Karolina Bar na wałachu PIPIN i to właśnie ta para zwyciężyła w konkursie. W fazie drugiej uzyskali wynik 5 pkt karnych. Z jedną zrzutka w fazie pierwszej konkurs zakończyła Laura Tralewicz Pielak na klaczy BALLYHANE FREDDY zajmując drugie miejsce. Na miejscu trzecim uplasowała się Amelia Zubczyńska dosiadająca ogiera TOUAREG z wynikiem 6pkt karnych w fazie pierwszej.

 

 

HZO B1* Leszno

Pierwszym konkursem ogólnopolskim jaki rozegrano w sobotę w Lesznie był konkurs MR 1. Zawodnicy rywalizowali na parkurze z przeszkodami o wysokości 110 cm na zasadach konkursu zwykłego. Najlepsza okazała się Wiktoria Andrzejewska na wałachu SPEED. Drugie miejsce zajęła Gabriela Maciaszek na klaczy BERNADINE LAN. Trzecia była Agata Derda na wałachu KOSMA.

 

Konkurs dwufazowy MR 2 z przeszkodami o wysokości 120 cm zwyciężyła Hanna Osieka na klaczy DIGISPORT CALLISTA. Amazonka pokonała obie fazy konkursu bezbłędnie. Drugie miejsce zajął Wojciech Dahlke na wałachu LITTLE JOE 1, który zjechał z parkuru również bez punktów karnych, ale z nieco wolniejszym czasem. Trzeci w konkursie był Hubert Polowczyk na ogierze ODIGO VAN HET KAPELHOP.

 

W konkursie Średniej Rundy, rozgrywanym na zasadach konkursu zwykłego, triumfował Sławomir Andrychów na wałachu HATOKI. Drugie miejsce zajął Mateusz Tyszko na klaczy CASSINA 20. Trzeci w konkursie był Michał Tyszko i wałach NIVARD VAN DE CELIBURG. Żadna z tych par nie popełniła błędów na przeszkodach i zachowała czyste konto.

 

Ponownie jako ostatni konkurs dnia został rozegrany najwyższy konkurs Dużej Rundy. Zwycięzcą został Jan Vinckier na klaczy CHAKALAKA 8. Para ta w piątkowej Dużej Rundzie również plasowała się w czołówce konkursu. Na miejscu drugim konkurs zakończył Mateusz Tyszko na ogierze ZIROCCO AIR, a trzecia w konkursie byłe ponownie Magda Kamińska na wałachu BRANDY.

Na zdjęciu Jan Vinckier i CHAKALAKA 8 - Cavaliada Warszawa 2019