Przemysław Konopacki, Adam Grzegorzewski, Lena Maruszak, Aleksandra Kierznowska, Veronica Pawluk i Zofia Kaczmarek - to lista reprezentantów Polski, którzy triumfowali dzisiaj w konkursach międzynarodowych. Sobotę dopełniły jeszcze miejsca w czołówce licznych konkursów, w tym tych zaliczanych do LR .

CSIO Youth, Gorla Minore (ITA)

Z konkursem drużynowym zmierzył się dzisiaj zespół Dzieci w składzie Michalina Łącka na klaczy GILLENIA, Paulina Słoniec na klaczy DIE KLEINE LADY, Alicja Kosmol na klaczy CLEARWATER PP Z oraz Małgorzata Babczyńska na klaczy HAPPYLINA. Amazonki awansowały do drugiego nawrotu z czystym kontem. Tam jeden błąd pozbawił je możliwości startu w rozgrywce konkursu i tym samym uplasowały się ex aequo na 5 miejscu razem z zespołem Niderlandów.

Formą w dalszym ciągu we Włoszech błyszczą Młodzi Jeźdźcy. Dzisiaj dwa konkursy CSIOY wygrały właśnie reprezentantki naszego kraju. W konkursie 145 cm nie miała sobie równych Aleksandra Kierznowska startująca na wałachu AMERIQUE LANDAIS, a konkurs na poziomie 135 cm wygrała Lena Maruszak dosiadająca ogiera VHS QUADRO. Miejsce w czołówce konkursu CSIOJ 130 cm zajęła również Tola Świerczyńska, która na klaczy ANDORA uplasowała się na 5 pozycji. Na miejscu 5, ale w konkursie 120 cm CSIOCh, uplasował się też Adam Goszczyński startujący na klaczy LORINA. Bezbłędnie ten parkur pokonała jeszcze Michalina Łącka na klaczy T GOLD QUIDAME II Z i zajęła miejsce 12-te.

Relacja TUTAJ

CSI4* Toscana Tour, Arezzo (ITA)

Najważniejszym konkursem w sobotę był ten zaliczany do Longines Ranking. Był to konkurs zwykły z przeszkodami o wysokości 145 cm. Bezbłędnie i w dobrym czasie ten parkur pokonał Adam Grzegorzewski startujący na hanowerskiej klaczy STAKATA. Wynik jaki uzyskali pozwolił na zajęcie 6 miejsca na 92 startujące pary. Bezbłędnie ten parkur pokonał też Michał Tyszko na oldenburskim ogierze COLINERO. Czas ich przejazdu dał 18 miejsce. Konkurs na tym samym poziomie, ale niezaliczany do LR, bezbłędnie pokonał też Krzysztof Ludwiczak startujący na niemieckim ogierze NIKO. Tu para wywalczyła 10-te miejsce.

Za sprawą Adama Grzegorzewskiego w sobotę w Arezzo usłyszeliśmy też hymn Polski. Zawodnik w starcie na klaczy VALANNA wygrał konkurs 140 cm. W czołówce innego konkursu, ale na tym samym poziomie, uplasował się również Marek Lewicki, który na westfalskim wałachu COME zajął miejsce 4-te. Bezbłędna na tym parkurze była też Julia Ganowska na wałachu rasy KWPN JORNIAN BLUE F (16 miejsce).

Bardzo dobrych przejazdów nie zabrakło też w pozostałych konkursach. Na poziomie 130 cm bezbłędna i szybka była Lena Kołacka, która w starcie na wałachu rasy SP CHIVAS wywalczyła 4-te miejsce. 9-ta w tym samym konkursie była też Nell Sówka dosiadająca wałacha rasy SP SATILIO. Bezbłędnie ten parkur pokonali również Michał Kaźmierczak na ogierze CLASSIC (20 miejsce), Małgorzata Koszucka na wałachu JUST THIS ONE (26 miejsce) oraz Adam Grzegorzewski na klaczy KLARADETTE S (28 miejsce). W innym konkursie na poziomie 130 cm na miejscu 7 uplasowała się Izabela Vinckier na hanowerskim wałachu SALVE. Mikołaj Szurman na hanowerskiej klaczy MAKE A MESS był 14-ty, a Małgorzata Koszucka w starcie na wałachu LOVE PICOBELLO Z zajęła miejsce 17-te.

Nasi uplasowali się jeszcze w czołówce konkursu 125 cm. Drugie miejsce zajął tu Adam Grzegorzewski na klaczy BAGITA BALOUBET, a Lena Kołacka na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9 uplasowała się na 3 miejscu. Bezbłędni w tym konkursie byli też Izabela Vinckier na ogierze DOM PRINZIGNON MELLONI Z (9 miejsce) oraz Sławomir Polikowski na wałachu ELIO 4 (19 miejsce). W konkursie rundy juniorskiej 130 cm bezbłędna była Nell Sówka, która na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO zajęła miejsce drugie.

CSI2* Peelbergen (NED)

Poranny konkurs 140 cm zakończył się najlepiej jak tylko mógł sobie to zaplanować Przemysław Konopacki, bo zwycięstwem. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z. Na swoim drugim koniu, klaczy EXPRESSION’QUILL, miał jeden błąd w drugiej fazie konkursu. Sobota w Peelbergen była też dniem konkursu Grand Prix, którego wyniki zaliczane były do LR. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm Przemysław Konopacki pokonał bezbłędnie dosiadając klaczy HOME-RUN. W rozgrywce rywalizacja była niezwykle zacięta, bo awansowały do niej aż 24 pary. Nasz reprezentant odnotował kolejny bezbłędny przejazd, a uzyskany czas dał mu 5 miejsce w konkursie.

CDI3* Samorin (SVK)

Na czworobok w Samorin wjechały dzisiaj zawodniczki CDI3*. W programie Grand Prix zaprezentowało się 5 polskich par, w tym dwie debiutujące w naszych barwach. Na drugim miejscu w tym konkursie uplasowała się Magdalena Jura dosiadająca wielkopolskiego wałacha RON. Para została oceniona na 68,522%. Niewiele niższy wynik, bo 68,457%, uzyskała Aleksandra Szulc, która razem z wielkopolskim wałachem BREAKDANCE zajęła miejsce 3. Olga Safronova na oldenburskim wałachu SANDRO D AMOUR została oceniona na 66,043% co dało 7 miejsce w konkursie, a Susanne Krohn na hanowerskim ogierze TITOLAS uplasowała się na 9 miejscu z wynikiem 64,804%. Karolina Mazurek na ogierze LIDER zrezygnowała z ukończenia przejazdu. Susanne Krohn wystartowała jeszcze w konkursie Prix St.Georges na ogierze rasy KWPN ADUSCHINSKI EPONA. Z wynikiem 68,059% zajęli 3 miejsce.

Bardzo dobrą formę utrzymali zawodnicy kategorii młodzieżowych. Konkurs CDICh wygrała Zofia Kaczmarek startująca na klaczy LADY LEGENDE. Dzisiaj parę oceniono na 75,950%. Czwarta w konkursie była Julianna Przybyła, która na wałachu rasy SP FOTON uzskała wynik 70,200%. W konkursie indywidualnym CDIY drugie miejsce wywalczyła Maria Stelmaszyk startująca hanowerskim wałachu DESPACITO. Ten przejazd oceniono na 69,755%. Na swoim drugim koniu, wielkopolskim wałachu GALAPAGOS, zawodniczka uplasowała się na 4 miejscu z wynikiem 68,873%. Julia Rogowska na hanowerskim wałachu LE BATON ROUGE M uzyskała 62,157% co dało 7 miejsce w konkursie. Na podium dzisiaj ponownie stanął również Filip Kowalski. W konkursie Freestyle CDIU25 zawodnik zajął drugie miejsce, a jego przejazd na klaczy BEL FLEUR oceniono na 70,485%. Ostatnią grupą startującą w sobotę byli juniorzy. Tu w programie indywidualnym miejsce drugie wywalczyła Julia Jokiel startująca na wałachu J’ADORE. Dzisiejszy przejazd tej pary oceniono na 70,588%. Na 5 miejscu ten sam konkurs ukończyła Taja Zoll dosiadająca wałacha I'M A DREAMER VH BLOEMENHOF. Wynik jaki uzyskali to 67,843%. Szóste miejsce ex aequo zajęła Sophie May na wałachu FASHIONSTYLER (67,549%), a na 8 miejscu uplasowała się Ann Van Den Broeck na wałachu BON BAILADOR (67,010%)

Wyniki: TUTAJ

CDIP Sint-Truiden (BEL)

W zawodach CDIP od czwartku startowała Veronica Pawluk na kucu D'ARTAGNAN 187. W dwóch poprzednich konkursach zawodniczka zajmował 19 i 9 miejsca z wynikami na poziomie 67-68%. W dzisiejszym finale Freestyle udało się odzyskać pewność siebie i formę, bo jej przejazd dowolny oceniono na 77,467%, co dało zwycięstwo w konkursie.