Sobotnie konkursy w Sopocie zwieńczył konkurs Drużynowego Pucharu Polski, który był pierwszym finałem tegorocznej Polskiej Ligii Jeździeckiej. W konkursie wygrał zespół KJ Fimmel Team, ale po zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej sięgnęła drużyna Śląskiego Związku Jeździeckiego.

 


W finałowym konkursie Drużynowego Pucharu Polski wystartowały cztery drużyny. Reprezentowały KJ Fimmel Team, SKJ Preria Wilkowice, Śląski Związek Jeździecki oraz KJ Strzała Krubiczew. Dwa ostanie zespoły przystąpiły do konkursu z pozycji lidera w rankingu ogólnym PLJ. Ostatecznie w konkursie zwyciężył KJ Fimmel Team z wynikiem 5 pkt karne. W drużynie startowali Marianna Stawicka na wałachu FRAPANT, Maja Hendrys na wałachu NIRVARO oraz Arkadiusz Fimmel na klaczy ELECTRIC LADY. Drugie miejsce zajęła drużyna Śląskiego Związku Jeździeckiego w składzie Łukasz Matla i klacz FIORA SUNRISE, Marcin Handzlik i wałach BALISTO AC oraz Dominik Słodczyk i klacz UTOPIA BS. Na miejscu trzecim uplasował się SKJ Preria Wilkowice. Klub reprezentowali Oliwer Bule na wałachu HUAN TWANG R, Barbara Krywult na wałachu FLASH, Paulina Bule na wałachu ALMQUIST oraz Oliwia Kosmol na wałachu SADIS 2. Punkty uzyskane w dzisiejszym finale zadecydowały, że w końcowej klasyfikacji zwyciężył zespół Śląskiego Związku Jeździeckiego. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna KJ Fimmel Team, a miejsce trzecie zajął KJ Strzała Krubiczew. W ostatnim konkursie w barwach tego klubu startowali Antoni Strzałkowski na wałachu MISTER CASH, Malwina Urbańska na wałachu KANE, Cezary Kalinowski na klaczy KATNIS oraz Monika Jaworska na klaczy EUFORIA. Ta drużyna ukończyła konkurs finałowy na 4 miejscu.

 

 

W sobotę rozegrano także II półfinał Rundy Srebrnej 130 cm. W dwufazowym konkursie triumfował Siarhei Kazlou. Zawodnik KJ Profil Piła zwyciężyła dosiadając wałacha rasy SP LA NOBLESSE VULKAN L. Na miejscu drugim uplasowała się Katarzyna Maciejewska, która w tym konkursie dosiadała klaczy rasy SP FLOURIN DU ROUET. Miejsce trzecie wywalczył Cezary Kalinowski razem z klaczą rasy SP CALMETTE-P. Prowadzenie w klasyfikacji ogólnej objął Leszek Nieużyła, który w tym konkursie zajął 4 miejsce, spychając tym samym dotychczasowego lidera, Andrzeja Głoskowskiego, na drugie miejsce.

 

 

Drugi półfinał Rundy Brązowej 120 cm zakończył się zwycięstwem Cezarego Kalinowskiego, który w tym konkursie dosiadał wielkopolskiego ogiera RAF LIDER. Ten zawodnik jednak nie zbiera punktów w klasyfikacji ogólnej rundy, dlatego komplet punktów przypadł dotychczasowej liderce rundy Ewie Macieszczak, która w dzisiejszym konkursie zajęła miejsce drugie. Amazonka tym razem dosiadała wielkopolskiego wałacha Aragor. Na miejscu trzecim w II półfinale uplasowała się Martyna Dubieniecka startująca na holsztyńskiej klaczy SANTORINI L.

 

 


Już jutro poznamy ostatecznych zwycięzców poszczególnych klasyfikacji PLJ. Wszystkie konkursy finałowe transmitowane będą na żywo na stronie redakcji Świata Koni, a także na platformie ClipMyHorse.Tv. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji i kibicowania wszystkim zawodnikom.

 

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.