Zawody w Lesznie okazały się bardzo udane dla Jarosława Skrzyczyńskiego. Zawodnik trzy dni bezbłędnie jeździł w konkursach Dużej Rundy. Wczoraj był pierwszy i drugi, a dzisiaj sięgnął po zwycięstwo w tym najtrudniejszym konkursie zawodów, Grand Prix.

Na parkurze ostatniego konkursu HZO tego tygodnia w Lesznie zameldowały się 24 pary. Połowa z nich wystartowała w rozgrywce konkursu Grand Prix 140 cm. Tam najskuteczniejszy okazał się Jarosław Skrzyczyński. Zawodnik triumfował w starcie na oldenburskim wałachu SANTOS HIPPICA. Na miejscu drugim uplasował się Łukasz Brzóska, który startował na westfalskim wałachu QUICKLENSKY. Pierwszą trójkę tego konkursu zamknęła juniorka Tamara Tybulczuk dosiadająca wałacha rasy SP SZIFO. W piątek konkurs na tym poziomie wygrał Krzysztof Ludwiczak na SATILIO, a wczoraj zwyciężył też Jarosław Skrzyczyński, ale w starcie na wałachu KOMBOY.

Niedzielny finał Średniej Rundy 130 cm wygrał Dawid Skiba dosiadający 6-letniego, westfalskiego ogiera GOLDSTAR W. Zawodnik wywalczył też drugie miejsce w starcie na ogierze rasy KWPN ZANZIBAR L. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Łukasz Brzóska, który tym razem dosiadał klaczy rasy KWPN JERNILLA VDL. Ta para zwyciężała także w piątkowym konkursie na tym poziomie. Wczoraj najlepszy w klasie C był Kacper Niewiadomski na klaczy LIROCCA BLUE OSPA.

Finałowy konkurs Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrała juniorka Kamila Czartoryska startująca na oldenburskiej klaczy FLEURE D’ELLE. Pozostałe dwa miejsca na podium również zajęły juniorki. Druga była Maja Antczak na wałachu GINGERBREAD RED WINE Z, a trzecia Olga Tuliszkiewicz razem z wałachem INTELIGO. Również w finale Małej Rundy na poziomie 110 cm królowało młode pokolenie. Najlepsza była juniorka Marta Konarska startująca na klaczy rasy SP UCAYALI VULKAN L. Drugie miejsce wywalczyła 13-letnia Michalina Łącka razem z klaczą T.GOLD QUIDAME Z, a trzecia była 15-letnia Eryka Mikołajczyk dosiadająca wałacha rasy KWPN DYLANO M.