Dziś w Michałowicach odbyły się finały zawodów Cracovia Szary Equestrian Show. Najważniejszy konkurs, Grand Prix CSI2* LR, wygrał Jarosław Skrzyczyński, a w Grand Prix CSI1* triumfowała Eliza Zawadzka.

Zaliczany do Longines Ranking finał Diamond Tour CSI2*, konkurs Grand Prix, był najważniejszym punktem dzisiejszych rozgrywek. 21 startujących par zmierzyło się z przeszkodami o wysokości 145 cm. Bezbłędnie parkur ukończyło 7 par, więc rozgrywka zadecydowała o miejscach na podium. Rozgrywkę bezbłędnie, w czasie 31,60 s, ukończył Jarosław Skrzyczyński startujący na wałachu rasy KWPN KOMBOY i to zagwarantowało zawodnikowi zwycięstwo w Grand Prix. Drugie miejsce na podium, z czasem rozgrywki 32,09 s, zajął Mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz dosiadający oldenburskiej klaczy VELVET LAZAR. Trzecie miejsce na podium wywalczył Kars Bonhof (NED), który startował na wałachu rasy KWPN IVOOR TN (0 pkt/ 32,67 s).

Jarosław Skrzyczyński i KOMBOY

Przeszkody o wysokości 135 cm ustawiono na parkurze finału Grand Prix Big Tour CSI1*. 23 pary wzięły udział w konkursie. 9 z nich pokonało parkur bezbłędnie, dlatego o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. Eliza Zawadzka dosiadająca hanowerskiego wałacha QUAIDO, z czasem przejazdu rozgrywki 29,60 s, zwyciężyła w dzisiejszym finale. Na drugim miejscu podium stanęła Olga Skrobacz, która startowała na ogierze rasy hanowerskiej QUINCY. Zawodniczka ukończyła przejazd w rozgrywce w czasie 30,14 s. Trzecie miejsce na podium, z czasem 31,59 s, wywalczył Kevin Pszowski startujący na wałachu rasy KWPN JACOBSON.

Eliza Zawadzka i QUAIDO

25 zawodników na parkurze w finale Gold Tour CSI2* zmierzyło się z przeszkodami o wysokości 140 cm. Pierwsza oraz druga fazę przejazdu bez punktów karnych przejechały tylko 4 pary. O tym, kto zajął miejsca na podium zadecydował czas. Zwycięzcą została estońska zawodniczka Margareth Eikner dosiadająca hanowerskiej klaczy CARDENTOS ROSE DREE BOEKEN. Para w czasie 31,30 s pokonała parkur drugiej fazy. Drugie miejsce na podium, z czasem 31,94 s, zajęła Daria Pietrzak startująca na klaczy rasy SP UNICA-K. Ostatnie miejsce na podium, kończąc przejazd drugiej fazy w 32,89 s, wywalczył Mściwoj Kiecoń, który dosiadał irlandzkiego wałacha LUIDAM QUALITY.

Na parkurze finału koni 6/7-letniej zawodnicy pokonali przeszkody mierzące 125/135 cm. Na 20 par startujących, 7 pokonało parkur w dwóch fazach bez punktów karnych. Zawodniczka z Estonii Nora Moosar, dosiadająca wałacha rasy oldenburskiej ACTION BIRD, ukończyła parkur najszybciej, co zagwarantowało zawodniczce zwycięstwo w finale. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Plewa, który startował na ogierze RINGO STARR. Ostatnie miejsce na podium zdobył Kars Bonhof (NED) startujący na ogierze rasy KWPN MAGNIFIQUE TS T.N.

W finale koni 5-letnich zawodnicy pokonali przeszkody o wysokości 115 cm. 9 par ukończyło swoje całe przejazdy bez punktów karnych. Jarosław Skrzyczyński dosiadający holsztyńskiego ogiera CASSCADOR drugą fazę konkursu pokonał najszybciej i to zapewniło zawodnikowi zwycięstwo. Ze stratą niespełna sekundy, drugie miejsce wywalczyła Anna Stasiak, która startowała na wałachu rasy holsztyńskiej CON SHAPO BA. Na trzecim miejscu podium stanął Dominik Słodczyk startujący na belgijskiej klaczy SEVEN VALEYS 111. Pary z dzisiejszego drugiego i trzeciego miejsca przez trzy dni plasowały się na podium konkursów CSIYH.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.