Zakończył się pierwszy w historii konkurs Grand Prix CSI2* zawodów Summer Cracovia Szary Equestrian Show, w którym zwyciężył Jarosław Skrzyczyński. W małym Grand Prix CSI1* najlepszy okazał się Grzegorz Nowak.

Równo o 12:30 rozpoczął się najważniejszy z konkursów tych zawodów, czyli Grand Prix CSI2*, zaliczane do Longines Ranking. Przeszkody na parkurze miały 145 cm wysokości, a próbę pokonania ich bezbłędnie podjęło 36 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się aż 14 z nich, co zapewniało wiele emocji i zaciętą rywalizację o zwycięstwo. Tę rywalizację wygrał Jarosław Skrzyczyński dosiadający ogiera rasy KWPN INTURIDO. Para pokonała rozgrywkę bezbłędnie w czasie 38,43 s. Miejsce drugie wywalczył Tomasz Miśkiewicz startujący na holsztyńskim ogierze CASTIGO DE AMOR. Czas przejazdu tej pary to 39,11 s. Na miejscu trzecim uplasował się ponownie Jarosław Skrzyczyński, ale w starcie na wałachu rasy KWPN KOMBOY. Czas rozgrywki jaki uzyskał na tym koniu to 39,47 s.

Przed południem rozegrano jeszcze jeden konkurs Grand Prix, konkurs zwykły z rozgrywką, będący finałem Big Round CSI1*. Bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździło 5 par. W rozgrywce najlepszy okazał się Grzegorz Nowak, który dosiadał hanowerskiego wałacha SAM (0 pkt/ 34,24 s). Miejsce drugie wywalczył Tomasz Miśkiewicz, tu startujący na hanowerskim ogierze VHS BASTION (0 pkt/ 35,01 s). Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Krzyżosiak razem z ogierem rasy KWPN JUVENTUS (0 pkt/ 36,47 s).

Do rozgrywki konkurs Gold Round Final 140 cm zakwalifikowało się jedynie 3 zawodników. Dwóch zachowało czyste konto, a szybszy okazał się Michał Tyszko startujący na holsztyńskim wałachu MARCO POLO. Drugi podwójnie bezbłędny przejazd należał do Adama Grzegorzewskiego i holsztyńskiego wałacha DARK FIRE. Pierwszą trójkę zamknął Krzysztof Gozdek dosiadający niemieckiego ogiera OLIMPIC STAR.

Finałowy konkurs Medium Round 125 cm był także ostatnim konkursem tych zawodów. Zwycięzcą tego konkursu został Krzysztof Wójcik, który dosiadał ogiera L'ORO BLUE. Miejsce drugie zajął Łukasz Matla w starcie na klaczy rasy SP LOSE YOURSELF. Trzecie miejsce w ostatnim konkursie zawodów zajęła Monika Grundkowska razem z ogierem LUIS NAZARIO DE LIMA ZW Z.

Finał Small Round CSI1* miał wysokość 115 cm. Najlepszy na tym parkurze okazał się Albert Yakymov (UKR) startujący na ogierze OSKAR II PKZ. Na miejscu drugim uplasowała się 12-letnia Milena Wójcikiewicz dosiadająca hanowerskiej klaczy DININA, a miejsce trzecie wywalczył Michał Tyszko na wałachu rasy KWPN INDIGO R.T.

Zwycięstwo w finale Elite Round 100 cm odniosła Anna Kłosowska. W dzisiejszym konkursie dosiadała klaczy rasy KWPN GOLDY R. Na miejscu drugim uplasowała się Svitlana Vinnichenko (UKR) startująca na ogierze BONZER CURRY, a trzecie miejsce w finale zajął Renek Rosenberg (EST) na holsztyńskiej klaczy ZHORA TT

Finałowe zmagania w niedzielę otworzyły młode konie. W grupie 6/7-latków finał wygrała klacz rasy KWPN LERTANA VDL, na której startowała Adrianna Ostrowska. Na miejscu drugim uplasował się ogier KANDINSKY, którego dosiadał Yevhen Lapa (UKR), a trzecie miejsce zajął oldenburski ogier CARPO pod Paulem-Richardem Argusem (EST).

W grupie 5-latków bezkonkurencyjny okazał się belgijski ogier STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF, którego również dosiadała Adrianna Ostrowska. Miejsce drugie wywalczył holsztyński ogier MILLION PLEASURE pod Szymonem Stasiakiem, a podium zamknął holsztyński ogier LIBELLO HARTBREAKER ASK, na którym startował Michał Tyszko.

Retransmisja wszystkich konkursów dostępna na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zmagań w Michałowicach.