Ostatni dzieÅ„ tego tygodnia okazaÅ‚ siÄ™ także bardzo udany dla naszych zawodników startujÄ…cych w Samorin.  Dobry start w Sharjah zanotowaÅ‚a Amelia MoÅ›cicka.

CSI2* Samorin Danube Champions Tour (SVK)

Do rozgrywki najważniejszego konkursu zawodów CSI2* zakwalifikowaÅ‚o siÄ™ dokÅ‚adnie 16 par. W tej dość dużej grupie znalazÅ‚ siÄ™ JarosÅ‚aw SkrzyczyÅ„ski dosiadajÄ…cy waÅ‚acha KOMBOY, który po kolejnym bezbÅ‚Ä™dnym przejeździe ostatecznie uplasowaÅ‚ siÄ™ na wysokim drugim miejscu w klasyfikacji koÅ„cowej. Po jednym bÅ‚Ä™dzie w parkurze podstawowym mieli MichaÅ‚ Kaźmierczak na waÅ‚achu NOTIS (18 m.) i Aleksander Lewandowski na waÅ‚achu CANWERO (21 m.).

Jarosław Skrzyczyński i KOMBOY

Zwycięstwem Aleksandra Lewandowskiego zakończył się dzisiejszy finał rundy srebrnej, który rozegrany był na wysokości 135 cm. Zawodnik wystartował w nim na ogierze L.A. STYLE K, na którym pokonał parkur bezbłędnie w najlepszym czasie 55,85 s. Na miejscu drugim uplasowała się Eliza Zawadzka dosiadająca klaczy INA. Ta para spędziła pomiędzy celownikami 56,15 s. Błędów na parkurze nie mieli także Aleksandra Brzozowska na wałachu MAKE MY DAY PICOBELLO Z (15 m.), Marek Wacławik na wałachu ALVISTO VAN’T BERGERVEN Z (17 m.), Michał Kaźmierczak na ogierze CLASSIC (20 m.) oraz Antoni Strzałkowski na ogierze U 2 (24 m.).

L.A. STYLE K i A i Aleksander Lewandowski

CSI2* CSIYH1* CSIY-A CSIJ-A CSICh-A Sharjah (UAE)

Bardzo dobry start w dzisiejszym konkursie o wysokości 135 cm zanotowała Amelia Mościcka. Na ogierze Corleo pokonała obie fazy konkursu bezbłędnie i z czasem 33,15 s uplasowała się na wysokim 3 miejscu.

CSI2/CSI1/CSIYH Sentower Park (BEL)

Przemysław Konopacki ukończył swój przejazd w konkursie Grand Prix z jednym błędem i zajął w klasyfikacji 20 miejsce. Reprezentant Polski dosiadał w tym konkursie wałacha PURE PASSION FROM SECOND LIFE Z. Bez błędów w obu fazach zawodnik ukończył na klaczy KALIBER dwufazowy konkurs o wysokości 140 cm, ale wolniejszy czas w drugiej fazie oznaczał 43 miejsce.