Zakończyły się pierwsze w sezonie zawody w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej. Nagrodą specjalną w finale Złotej Rundy był zegarek marki Longines. Trafił on do Ulfa Ebela z Niemiec. Swoje zmagania w ramach zawodów WKKW zakończyli też zawodnicy w Bogusławicach. 

 

 

ZO-B1* Polska Liga Jeździecka, Drzonków

Do rozgrywki finału Złotej Rundy 140 cm awansowało jedynie czterech zawodników. Tam bezbłędne były trzy pary, a najszybszy spośród nich okazał się gość z Niemiec Ulf Ebel. Zawodnik triumfował w konkursie dosiadając meklemburskiej klaczy CHACCOLINA. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński startujący na oldenburskim wałachu SANTOS HIPPICA. Miejsce trzecie wywalczył Łukasz Troszczyński razem z klaczą rasy SP CORDOBA


Finał Rundy Srebrnej 130 cm również był konkursem zwykłym z rozgrywką, w której oglądaliśmy 13 par. Najskuteczniejszy na tym parkurze okazał się Jarosław Skrzyczyński, który tym razem dosiadał oldenburskiego wałacha ULTIMATUM. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Niemiec. Druga była Vivien Göbel startująca na meklemburskiej klaczy SAVONA. Trzecie miejsce zajął Ulf Ebel, który w tym konkursie dosiadał niemieckiej klaczy CELOUISIA


Finałowy konkurs Rundy Brązowej PLJ zakończył się zwycięstwem Marty Szrajer, która dosiadała wałacha rasy SP HIMEQUYL. Miejsce drugie wywalczyła juniorka z Niemiec Charlotte Hillmann startująca na klaczy rasy KWPN FODYLETTE. Na miejscu trzecim uplasował się Mściwoj Kiecoń razem z klaczą rasy SP C-ZINA W


W finałowym konkursie Rundy Młodzieżowej PLJ ponowne zwycięstwo odniosła 11-letnia Urszula Piontek dosiadająca klaczy KARIKA. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka z Niemiec Wencke Bogisch razem z holsztyńskim wałachem BOREAL 6, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kaźmierska startująca na wałachu rasy SP BRAVE HEART. Tylko te trzy zawodniczki zachowały czyste konto w obu fazach konkursu. 

 


ZK WKKW Bogusławice

W konkursie CNC2* do samego konica prowadzenie utrzymał Marek Wajda startujący na wałachu rasy SP MEQINI. Zawody wygrali z wynikiem 34,3 pkt karnego. Na miejscu drugim uplasowała się Paulina Selega, która dosiadała małopolskiego wałacha WIEDŹMIN. Ich końcowy wynik to 40,9 pkt karnego. Miejsce trzecie wywalczyła Zofia Steczowicz, która na wałachu pełnej krwi angielskiej CHARLIE REGENT ukończyła zmagania z wynikiem 42,1 pkt karnego. 


Konkus CNC1* wygrała juniorka Justyna Krupa dosiadająca kuca connemara WILLIE BOY. Zawody ukończyli z wynikiem 47,9 pkt karnego. Na miejscu drugim uplasowała się również juniorka. Była to Katarzyna Steczowicz startująca na oldenburskim ogierze INDI DU MESNIL. Pozostałe dwie zawodniczki nie ukończyły niestety konkursu.


W klasie CNC 100 zwycięstwo odniosła Aleksandra Stańska wspólnie z wałachem rasy SP L’ANDIAMO PONYSPORT. Zawody ukończyli z wynikiem 36,4 pkt karnego. W konkursie CNC 80 najlepszy był 13-letni Dorian Orłowski startujący na klaczy rasy SP BASMA. Ich wynik końcowy to 32,1 pkt karnego. Zwycięzcą konkursu CNC 80, z wynikiem 33,2 pkt karnego, został junior Marcin Gniazdowski dosiadający wałacha rasy SP NADIR, a w rywalizacji CNC 70 najlepsza była Irmina Szybka. Wspólnie z klaczą rasy SP PANDA ukończyły zawody z wynikiem 33,6 pkt karnego.