Polski Związek Hodowców Koni, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie w najbliższy wtorek, 16 lutego o godz. 17:00 zapraszają na IV Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w skokach luzem. Transmisję online z Poznania, poprowadzi „Świat Koni”.

 

A my chcemy zachęcić Państwa do przeczytania artykułu o tym, jak rozwija się kariera dwóch czempionów z poprzednich edycji, ogierów Fabregas S i Diamuno Star, które uzyskały dwa najwyższe wyniki podczas wszystkich dotychczasowych edycji Czempionatu.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z katalogiem koni zgłoszonych do IV Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w skokach luzem.

 

Skoki luzem na Cavaliadzie przepustką do udanych debiutów międzynarodowych!

 

Podczas tegorocznej, IV edycji Ogólnopolskiego Czempionatu w skokach luzem zaprezentuje się 17 obiecujących młodych koni. Chcielibyśmy podzielić się informacjami, o tym jak rozwija się dalsza kariera dwóch czempionów wcześniejszych edycji tego konkursu.

 

Jak do tej pory dwa ogiery, Fabregas S i Diamuno Star, uzyskały dwa najwyższe wyniki podczas wszystkich rozegranych edycji Czempionatu wśród zaprezentowanych dwu- i trzylatków łącznie.

 

Pierwszą edycję Czempionatu, w roku 2017, jako 2-latek, wygrał dziś 6-letni, Fabregas S sp  (MJT Nevados S sp – Fabreggia S sp po Regiel xo). Za wszystkie oceniane trzy elementy, typ i pokrój, galop, skoki luzem (liczone x 2) otrzymał oceny wybitne, 3 x 9, co dało łączny wynik 36 punktów. Fabregas S uzyskał licencję hodowlaną podczas Polowej Próby Dzielnosci w 2018 z najlepszym wynikiem wśród ogierów wyhodowanych w Polsce oraz zajął 2 miejsce wśród 23 prezentowanych ogierów. Krył w Polsce przez 3 sezony, w 2020 brał także udział w konkursach dla Młodych Koni pod Marcinem Matelskim. W wrześniu 2020 Fabregas S rozpoczął kolejny, nowy etap w życiu, w Belgii. Jego nowym współwłaścicielem, obok syna hodowcy, Huberta Szurika, został Gregory Wathelet. Obecnie Farbregas S pracuje pod jego jeźdźcem, Manuelem Thiry. Od 9 lutego 2021 para rozpoczęła starty w Vejer de la Frontera, na zawodach  Sunshine Tour. Wszystkie trzy parkury para pokonała w bardzo ładnym stylu, dwa razy na czysto, raz z jedną zrzutką.

 

 

Diamuno Star sp (Talent Charboniere s.f. – Dominique hol. / Numero Uno KWPN) hod. Małgorzata Józwik, wł. Małgorzata Józwik i Georg Brunsjako jako dwulatek, wiosną 2018 w pięknym stylu wygrał Czempionat w Jarużynie. Uzyskał oceny 9 za skoki luzem i galop. Zajął pierwsze miejsce wśród 47 zaprezentowanych koni, uzyskując tytuł najlepszego skoczka i konia o najlepszym ruchu. Jesienią 2018 podczas Czempionatu w Jarużynie zajął 3 miejsce w grupie 2-letnich ogierów, a później wystąpił na Cavaliadzie. Diamuno Star w Poznaniu otrzymał bardzo wysokie oceny: 8,4 za typ i pokrój, 9,2 za galop i aż 9,5 za skoki luzem, co dało łączny wynik 36, 6 i tym samym wygrał drugą edycję Czempionatu na Cavaliadzie. W tym roku wystartował już w Niemczech w Westafalii w konkursie dla 5-latków z oceną stylu konia, w którym startowały konie z Niemiec, Belgii, Francji. Diamuno 2x otrzymał oceny 8,2, raz zajął trzecie, a raz piąte miejsce w stawce 36 koni.

 

Od 9 lutego 2021 Diamuno Star startuje w Olivie, na zawodach Mediterranean Equestrian Tour - Spring MET 2021, pod zawodniczką z Niemiec, Ulrike Bruns, trenowaną przez George’a Brunsa.

Ta para także może się pochwalić bardzo  udanymi startami, raz z jedną zrzutką, dwa razy na czysto do dało jej odpowiednio dziewiąte, szóste i trzecie miejsce.

 

Życzymy hodowcom i właścicielom  prezentującym  konie podczas IV edycji Czempionatu, by te pokazały się jak najlepiej, by sprzyjało szczęście i zdrowie oraz byśmy mogli im także w przyszłości kibicować podczas ich startów, już na parkurach, by w pełni rozwijały swój potencjał.

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem koni zgłoszonych do IV Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w skokach luzem (w pliku do pobrania).