Fantastycznym wynikiem zakończył się konkurs Grand Prix CSI3*, bo trzecie miejsce zajął w nim Dawid Skiba. Bezbłędny dzisiaj w konkursie Longines Ranking był też Maciej Handzlik, a w rozgrywce młodzieżowego Grand Prix walczyła Daria Pietrzak.

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

Konkurs Grand Prix CSI3* LR miał wysokość 150 cm i okazał się nie lada wyzwaniem dla jego uczestników. Tylko cztery pary pokonały parkur podstawowy bez punktów karnych. Jedną z tych par był reprezentant Polski Dawid Skiba startujący na belgijskim wałachu Odilon van het Bevrijdthof. Para zachowała czyste konto również w rozgrywce i ostatecznie uplasowali się na bardzo dobrym, trzecim miejscu. Konkurs wygrał Philipp Weishaupt (GER) na hanowerskim wałachu Coby 8. Krzysztof Ludwiczak na ogierze Karnac Red Wine miał 9 pkt karnych w przebiegu podstawowym, Michał Ziębicki na wałachu Balou’s Batman 12 pkt karnych, a Cassandra Orschel na klaczy Dacara E w sumie 20 pkt karnych.

W sobotę rozegrano jeszcze jeden konkurs zaliczany do Longines Ranking. Był to finał Silver Tour 145 cm. Tu konkurencja w rozgrywce była zdecydowanie liczniejsza, bo zakwalifikowało się do niej aż 17 par. Jedną z nich był 19-letni Maciej Handzlik startujący na wałachu rasy KWPN Landreau. Para odnotowała podwójnie bezbłędny przejazd i ostatecznie uplasowali się na 12 miejscu. Jeden błąd w przebiegu podstawowym miał Michał Ziębicki na belgijskim ogierze O’Lord DB oraz Krzysztof Ludwiczak na oldenburskiej klaczy Miss Kanilvia PS

W czołówce finału Gold Tour 140 cm uplasował się Marcin Bętkowski, który na wałachu rasy KWPN Jamiro wywalczył 6 miejsce. W ostatnim z finałów w ramach Silver Tour, na poziomie 130 cm, bezbłędna była Cassandra Orschel startująca na westfalskim wałachu Eldorado 164 (13 miejsce). Na tym samym poziomie rozegrano też jeden z finałów Bronze Tour, w którym 12 miejsce, mimo błędu, zajęła Aneta Wysocka z holsztyńską klaczą Eviva. Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy Jella BB była w tym konkursie 20-ta (4 pkt karne). Udanie zawody w rundzie Bronze Tour zakończyła też Izabela Vinckier. W finale 120 cm na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z zajęła 5 miejsce, a w konkursie 115 cm uplasowała się na 3 miejscu z klaczą rasy KWPN Kucinda. Trzecie miejsce w finale 110 cm zajęła też Olga Tomanek dosiadająca małopolskiej klaczy Winnie

Wyniki: TUTAJ

CSI YOUTH Sentower Park (BEL)

W niedzielę młodzi zawodnicy zmierzyli się jedynie z konkursem Grand Prix CSIU25YJ 140 cm. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonała Daria Pietrzak startująca na klaczy rasy SP Unica-K. W rozgrywce para zaprezentowała świetną jazdę i przez długi czas prowadziły w konkursie, ale ostatecznie zawodniczka musiała zadowolić się bardzo dobrym, ale drugim miejscem. W tym samym konkursie Wiktor Piechota na wałachu Last Quality miał w sumie 8 pkt karnych, w tym 4 za przekroczenie normy czasu, a Paulina Pellowska na wałachu Comandante zrezygnowała z ukończenia przejazdu.