Sobota w Jakubowicach to przerwa od konkursów Gold Round, ale emocji i wrażeń nie zabrakło. Finał Silver Round Speed 140 cm wygra Jarosław Skrzyczyński, a w konkursie Sześciu Barier najwyżej skakał Adam Nicpoń.

Najtrudniejszym sportowym wyzwaniem w sobotę był finałowy konkurs Silver Round Speed Final 140 cm. Zgodnie z nazwą był to konkurs szybkości, w którym błędy przeliczane były na karne sekundy. Najszybszy, a także bezbłędny, był Jarosław Skrzyczyński startujący na klaczy LOULOU MPSZ. Czas jaki zapewnił im zwycięstwo to 58,60 s. Na miejscu drugim uplasował się Hubert Polowczyk, który na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z pokonał parkur w czasie 61,23 s. Podium zamknął Dawid Skiba startujący na wałachu rasy SP LA VULKANO L (0 pkt/ 62,90 s).

Jarosław Skrzyczyński  i LOULOU MPSZ

Wieczorem został rozegrany jeszcze jeden konkurs, widowiskowe Sześć Barier. W konkursie wystartowało w sumie 9 par, ale zwycięstwo mogła odnieść tylko ta, która pokonała bezbłędnie przeszkodę o wysokości 185 cm. Tym zwycięzcą został Adam Nicpoń dosiadający ogiera ZERO Z. W ostatecznej rozgrywce walczyli też Julia Błaszczak na wałachu rasy KWPN ILORD oraz Adam Nicpoń na swoim drugim koniu, holsztyńskim wałachu COUNTER

Adam Nicpoń  i ZERO Z

W konkursie dwufazowym Bronze Round 130 cm najlepsza okazała się Izabela Vinckier dosiadająca hanowerskiego wałacha SALVE. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli również reprezentanci Polski. Drugi był Krzysztof Gozdek startujący na holsztyńskim wałachu SANDRO OF CHIN, a miejsce trzecie wywalczyła Malwina Urbańska razem z klaczą rasy KWPN KALOMA-N

Konkurs Small Round 115 cm wygrała dzisiaj 13-letnia Hanna Pis startująca na wałachu rasy SP REBELIANT. Drugie miejsce wywalczyła 12-letnia Milena Wójcikiewicz dosiadająca holsztyńskiej klaczy SANTORINI L, a na miejscu trzecim uplasowała się juniorka reprezentująca Australię Alexah Robinson w starcie na klaczy DHARKANE Z

Finał CSIYH został podzielony na oddzielne konkursy dla 5 i 6-latków. W młodszej grupie zwyciężył Mateusz Tyszko dosiadający wałacha rasy SP LANCELOT. Miejsce drugie zajął Jarosław Skrzyczyński w starcie na holsztyńskim ogierze CASSCADOR, a pierwszą trójkę tego finału zamknął Michał Jóskowiak razem z ogierem rasy Zangersheide BLITZ ALZ. W grupie 6-latków najlepsza okazała się juniorka Weronika Kosińska dosiadająca wałacha rasy Zangersheide CHIVAS RG Z. Na miejscu drugim uplasował się Aigars Bregze (LAT) w starcie na klaczy rasy KWPN MISS MONTREAL, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Skiba startujący na ogierze rasy KWPN MAITIID