Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich kibiców polskich skoków przez przeszkody. Ciszący się doskonałą opinią startujących zawodników oraz widzów, międzynarodowy turniej Silesia Equestrian powróci w przyszłym roku do międzynarodowego kalendarza!

 


W terminie od 6 do 9 lipca 2023 roku na terenie pięknego ośrodka jeździeckiego Jakubus w Jakubowicach ponownie rozbrzmiewać będzie międzynarodowy gwar uczestników turnieju Silesia Equestrian.


Po raz pierwszy trwający dwa weekendy turniej został rozegrany w Jakubowicach na przełomie sierpnia i września 2015 roku. Już pierwsza edycja zdobyła uznanie u europejskich i nie tylko zawodników. W swoich kolejnych czterech odsłonach zawody Silesia Equestrian rozgrywano w Jakubowicach przez dwa lipcowe weekendy.


W 2019 roku, w terminie od 3 do 14 lipca rozegrano ostatni dwutygodniowy turniej Silesia Equestrian. Żegnając się z kibicami organizatorzy zapowiadali, że nie żegnają się z tą formułą swojej działalności na stałe. Obiecywali, że po chwili oddechu, niezbędnej na przeorganizowanie, powrócą z międzynarodową formułą zawodów skokowych.


Niezmiernie miło nam poinformować, że w Jakubowicach „słów na wiatr” nie rzucają. Oto bowiem dotarła do nas informacja, że w przyszłorocznym kalendarzu międzynarodowych imprez rozgrywanych w Polsce termin od 6 do 9 lipca 2023 roku zarezerwowany jest nowej edycji turnieju Silesia Equestrian.

Jest mi niezmiernie miło potwierdzić, że Jakubowice będą w przyszłym roku ponownie gościć uczestników międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody Silesia Equestrian. Nie ukrywam, że projekt ten zajmował szczególne miejsce w moim sercu. Niepowtarzalna atmosfera samego miejsca, zespół ludzi pracujących przy realizacji tych zawodów i odbiór z jakim spotkał się turniej Silesia Equestrian były jedyne w swoim rodzaju. Udało nam się stworzyć i przez 5 lat prowadzić ten projekt, który wywoływał uśmiech na twarzy wszystkich bez wyjątku uczestników i widzów - powiedziała nam w krótkiej rozmowie wyraźnie wzruszona, dyrektor zawodów Silesia Equestrian, Agnieszka Olszewska.

 


Organizatorzy informują, że turniej w nowej edycji będzie rozgrywany w trakcie jednego weekendu od 6 do 9 lipca 2023 roku. Żeby jednak uatrakcyjnić ofertę dla zagranicznych gości, termin rozegrania jest skorelowany z kolejną, międzynarodową imprezą w Polsce, z zawodami CSI w Biskupcu. Jak zapewniają organizatorzy, goście z Europy będą mogli bez problemów pozostać w Jakubowicach do momentu otwarcia stajni dla uczestników zawodów CSI w Biskupcu. Jeśli tylko ekonomia na to pozwoli, to w ramach zawodów CSI2* Silesia Equestrian planują rozegranie dwóch konkursów, których wyniki zaliczane będą do Longines Ranking. Prace nad dopięciem szczegółów wydarzenia są w tej chwili w toku, a organizatorzy są oczywiście otwarci na współpracę, która mogłaby podnieść poziom sportowy imprezy. Wstępny plany imprezy przewidują rozegranie w ramach turnieju zawodów CSI1* oraz zawody CSIYH dla koni 5 i 6-letnich.