Silesia Equestrian Międzynarodowe Zawody w Skokach rusza już w najbliższą środę! Podczas 5tej edycji tego eventu na masztach zawiśnie rekordowa dla Jakubowic liczba flag. Swój udział w zawodach zaplanowali zawodnicy z aż 22 krajów.

 

Na hipodromie pojawią się nie tylko przedstawiciele europejskich jeździeckich potęg jak Niemcy, Belgia, Holandia, ale też duże grono jeźdźców z intensywnie rozwijających się, bardziej egzotycznych rejonów jak Tajwan, Chiny, czy Japonia. Wspaniałą wiadomością dla polskich kibiców jest fakt, że zobaczymy całą krajową czołówkę seniorów! Wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ pojawią się na Silesia Equestrian podczas chociaż jednego z tygodni. Oczywiście ten drugi, rozgrywany w randze trzech gwiazdek, będzie obsadzony mocniej. Walka o punkty rankingowe, a także premie finansowe o łącznej wartości 846 000 zł, nie będzie jednak dla nich łatwa. Na zgłoszeniach pojawiają się nazwiska wysoko sklasyfikowane w LR- a jest to między innymi obecny nr. 43 na świecie, czyli Emanuele Gaudiano. Z największymi parkurami niejednokrotnie mierzyli się też tacy jeźdźcy jak Soren Pedersen ( Dania), David Will (Niemcy), Roland Englbrecht (Austria), czy Holger Wulschner (Niemcy).

 

Mamy nadzieję, że zbliżające się zawody będą wspaniałym jeździeckim świętem i przy okazji tego artykułu prosimy też w imieniu organizatorów o dużą odpowiedzialność w związku z pojawiającymi się przypadkami wirusa Arteritis w naszym kraju (link do Komunikatu Organizatora SE: TUTAJ

 

Pomimo, że oficjalne otwarcie stajni zaplanowane jest na wtorek, Silesia Equestrian będzie przygotowana na wcześniejsze przyjęcie koni zgodnie z zasadami Wjazdowej Kontroli Weterynaryjnej. Zawodników planujących swoje przyjazdy już na poniedziałkowy wieczór lub w godzinach nocnych  (23:00 – 6:00) prosimy jedynie o wcześniejszy kontakt pod nr. Tel. +48 666350046. Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych zawodów.

 

Masterlist na oba tygodnie  w załączniku