Konkurs Grand Prix to tradycyjnie konkurs z rozgrywką o wysokości przeszkód 145 cm. Gospodarz toru, którym jest Arkadiusz Weckwert w przebiegu podstawowym ustawił 12 przeszkód, w tym jeden podwójny i jeden potrójny szereg. Na liście startowej 32 pary, z czego tylko 6. udało się pokonać parkur przejazdu podstawowego na 0, a wśród tej szóstki 3. Polaków: Krzysztof Ludwiczak z dwoma końmi, Grzegorz Kubiak i Jarosław Skrzyczyński.

Zwycięzcą okazał się Irlandczyk - Shane Carey i holenderska klacz FECYBELLE, z którą w piątkowej dużej rundzie uplasował się na pozycji drugiej. Miejsce drugie dla Polaka – Krzysztofa Ludwiczaka i klaczy SANDRA BLUE, trzecie miejsce zajął Grzegorz Kubiak i ogier SZULER.

Jestem bardzo zadowolony. Pierwszy tydzień zawodów rozgrywanych w pięknym ośrodku Hipodromu Sopot zakończyłem wprowadzeniem dwóch koni do rozgrywki konkursu Grand Prix. Do zwycięstwa w tym konkursie co prawda troszkę mi zabrakło, ale drugie miejsce jest również sukcesem. Zawody w Sopocie są doskonałą okazją do wejścia w sezon startowy 2019 roku na młodych koniach. Duża i widna hala, dobre podłoże oraz parkury postawione w przyjazny dla koni sposób, zachęcały do dobrego galopu. Zostajemy tutaj z tymi samymi końmi na drugi turniej. - powiedział nam zadowolony Krzysztof Ludwiczak.

W konkursie U25 o wysokości 145 cm zwyciężył Adam Grzegorzewski na OKARINO, drugie miejsce zajęła Weronika Minkiewicz i jej 11-letnia klacz JOGA, na trzeciej pozycji konkurs zakończyła Anna Seroka i EXTRA DOLLARS.

Na liście startowej „Małego Grand Prix” znalazło się 17 par. 6 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki, którą bezapelacyjnie i w spektakularny sposób wygrał Andrius Petrovas i HARVEY RG. Drugie miejsce zajął Matthias Raisch i SEIGNEUR DE SEMILLY, a trzecie Elena Railiene i EHNING.

Finał Small Tour to konkurs z rozgrywką. Tu najszybciej parkur pokonał Vladimir Beletsky na hanowerskim ogierze FALKON E, niecałą sekundę wolniej zrobił to Krzysztof Ludwiczak dosiadający wałacha COSTACALVO, trzecie miejsce należało do Aleksandra Lewandowskiego i klaczy GENTLY VAN DE DENNENHOEVE.

W konkursie dla koni 7-letnich wygrał wałach MATADOR V, dosiadany przez Austriaka Gerfrieda Pucka. Drugie miejsce zajęła Dominika Reszuta i holenderski wałach HINDOCTRO FOMIA, na trzeciej pozycji konkurs zakończył Dawid Skiba i LA VULKANO L.

Niedzielne finały w Sopocie rozpoczęły się od zmagań w ramach Silver Tour, w konkursie, który rozgrywany był na zasadach konkursu zwykłego zwyciężyła Polka – Iga Biegalska i CARDHU, pokonując parkur w czasie 49,76 s. Na drugiej pozycji Dominika Reszuta i PEARL NIGHT, trzecie miejsce zajął Laimondas Skerys i AMBER UNO.