Kilka dni temu zakończyliśmy sezon otwarty relacją z zawodów w Strzegomiu, a już w kolejnym tygodniu rozpoczynamy sezon halowy. Zespół Świata Koni zrelacjonuje aż dwa międzynarodowe wydarzenia, oba z Polski - CSI2* w Michałowicach i CDI-W w Zakrzowie.

 


CSI2*/1*/YH Cracovia Szary Equestrian Show, Michałowice (POL)

Pierwszy tydzień 6 edycji międzynarodowych zawodów rozgrywanych w hali KJK Szary w Michałowicach. Na ten tydzień zaplanowano dwa konkursy zaliczane od Longines Ranking, konkursy CSI1*, a także zawody dedykowane młodym koniom. Pula nagród we wszystkich konkursach pierwszego tygodnia to dokładnie 300 000 PLN. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy reprezentujący aż 14 państw. Wśród nich silną grupę stanowią reprezentanci Polski. Na parkurze w Michałowicach zobaczymy m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Krzysztofa Ludwiczaka czy Adama Grzegorzewskiego. Zespół Świata Koni przeprowadzi relację z sobotnich i niedzielnych konkursów tych zawodów.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CDI-W Zakrzów Autumn 2021 (POL)

Międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu zorganizowane w hali LKJ Lewada Zakrzów. Rozegrane zostaną konkursy CDI2*, konkursy kategorii młodzieżowych i kuców oraz konkurs kwalifikacyjny do Pucharu Świata. W tych ostatnich rozgrywkach niekwestionowaną gwiazdą zawodów będzie Jessica Von Bredow-Werndl (GER), aktualna złota medalistka IO i ME. Co prawda bez swojego podstawowego konia, ale wspólnie z Ferdinandem BB, którego przywiezie do Zakrzowa, wygrała m.in. jeden z konkursów CDIO5* w Aachen. Wśród polskich amazonek nie zabraknie Żanety Skowrońskiej-Kozubik czy Katarzyny Milczarek. Na czworoboku zobaczymy też aktualną ME w kategorii Pony Rose Oatley (GER). Świat Koni transmitować będzie sobotnie i niedzielne konkursy CDI Zakrzów.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 


CSI3* Sunshine Tour Autumn II, Vejer de la Frontera (ESP)

Drugi tydzień cyklu zawodów w hiszpańskim Vejer de la Frontera. Wzrosła ranga zawodów, ponieważ najtrudniejsze konkursy rozgrywane będą w ramach CSI3*, i zwiększyła się również reprezentacja Polaków startujących w tych zawodach. Do Natalii Czernik, Izabeli Vinckier, Bartosza Adamusa, Przemysława Konopackiego i Maksymiliana Wechty dołączyli Małgorzata Ciszek-Lewicka, Marek Lewicki oraz Mściwoj Kiecoń. II tydzień Sunshine Tour to trzy konkursy Longines Ranking, w tym Grand Prix zaliczane do grupy C. Łączna pula nagród wynosi ponad 136 000 EUR. Początek konkursów w czwartek od zawodów CSIYH.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 


Mistrzostwa Świata Młodych Koni WKKW, Lion d’Angers (FRA)

Ostatnie w tym roku Mistrzostwa Świata Młodych Koni. W dniach 21-24 października 2021 roku walczyć będą konie 6- i 7-letnie w dyscyplinie WKKW. Prawo startu w zawodach ma jedynie 40 koni z rocznika 2015 oraz 70 koni z rocznika 2014. Wśród startujących zabraknie na starcie polskiej pary, ale w zmaganiach dla koni 7-letnich oglądać będzie można wyhodowaną w Polsce klacz Hebertinę (SP, Caretino K x Bajou du Rouet). Konia wyhodował Daniel Wieliczko, a dosiadać jej będzie rosyjska amazonka Olesya Kosareva. To nie koniec polskich akcentów podczas tych zawodów. Sędzią koni 7-letnich będzie Katarzyna Konarska, a jednym z komisarzy zawodów Zbigniew Seibt. Start transmisji już w czwartek o 9:00.

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 


W tym tygodniu nie zabraknie międzynarodowych imprez w ujeżdżeniu. Oprócz wspomnianego Zakrzowa, dostępna jest relacja z dwóch wydarzeń PŚ w USA, czy najwyższych rangą zawodów CDI-W Herning (DEN) i CDI3* w Exloo (NED). Fani skoków przez przeszkody mają do wyboru wiele wydarzeń w tym relacje ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Holandii, Norwegii czy Wielkiej Brytanii.

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom w kraju i poza jego granicami. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

 

 

Pełna lista relacji TUTAJ