Wałach Secret Weapon L, dobrze znany ze startów pod Dawidem Skibą zmienia zawodnika. Koń wspomoże teraz karierę młodej zawodniczki, 15-letniej Ewy Macieszczak.

 

 

Secret Weapon L (Bubalu VDL x Acobat II) to 11-letni wałach wpisany do księgi stadnej KWPN. Urodzony w Holandii, a do Polski sprowadzony przez Pana Jana Ludwiczaka z KJ Agro-Handel Śrem. Konia od początku dosiadał Dawid Skiba. Zawodnik tworzył z nim wyjątkowy duet, ponieważ wspólnie rozpoczynali nowy etap w swoim życiu - Dawid Skiba pracę w Olszy, a Secret Weapon L pracę pod siodłem. Do ich sukcesów zdecydowanie można zaliczyć wygranie SCPMK w kategorii koni 6-letnich. Potem świetnie czuli się na poziomie 135/140 cm wygrywając zarówno na zawodach krajowych, jak i międzynarodowych. Zwyciężali w takich konkursach m.in. podczas Cavaliady Winter Tour w Poznaniu czy CSI w holenderskim Peelbergen. Stawiali sobie też takie ambitne wyzwania jak konkursy 145 cm, także te zaliczane do LR.  

Dla mnie koń wyjątkowy, ponieważ razem zaczynaliśmy - ja pracę w Agro Handlu, a on pracę pod siodłem. Od zajeżdżenia, pierwszych startów w konkursach LL do konkursów zaliczanych do Longines Ranking, udało nam się osiągnąć relację opartą na zaufaniu i zgraniu w parkurze. Chociaż początkowo nie każdy widział w nim to co widziałem ja :), czułem że ten nieduży koń ma wyjątkowy charakter i ogromną chęć do skoków. "Sekretna broń stajni Olsza", jak często był zapowiadany przed startem, po prostu uwielbia być najlepszy. (...) Wiem, że nowej zawodniczce sprawi wiele radości! Trzymam za Was kciuki! Secretowi życzę dużo miłości w nowym domu, a Wam razem tego co Secret lubi najbardziej - wielu bezbłędnych i wygranych konkursów. Do zobaczenia na najbliższych zawodach! - pisze w pożegnaniu Dawid Skiba  

 


Teraz Secret Weapon L dosiadać będzie młoda zawodniczka KJ Infernal Team Ewa Macieszczak. Amazonka mimo młodego wieku ma na swoim koncie już sporo sukcesów, także tych międzynarodowych. Czynnie uczestniczyła w zeszłym sezonie w rozgrywkach PLJ, co dało jej drugie miejsce w końcowej klasyfikacji Rundy Brązowej. Zajmowała trzecie miejsce w finale Small Round na warszawskiej Cavaliadzie czy drugie w Elite Tour zawodów CSI1* w Biskupcu, a na ostatnich HMP Dzieci była szósta. Secret Weapon L z pewnością wspomoże rozwój kariery tej młodej i ambitnej zawodniczki.