Słowackie parkury zdecydowanie odpowiadają naszym. W dzisiejszym finale Silver Tour Longines Ranking na 3 miejscu uplasował się Sławomir Uchwat. Drugi w jednym z konkursów był też Krzysztof Ludwiczak. W Riesenbeck bezbłędnie jeździli Mściwoj Kiecoń i Paweł Jurkowski.

CSI3* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

W sobotę rozegrano jeden konkurs zaliczany do LR i był to finał Silver Tour 145 cm. Był to konkurs zwykły z rozgrywką do której zakwalifikowało się tylko 6 par, w tym jedna polska. Bezbłędnie parkur podstawowy pokonał tu Sławomir Uchwat startujący na wałachu rasy KWPN JETOULON PK. Para nie miała błędów też w rozgrywce, a dobry czas przejazdu zagwarantował im wysokie, 3 miejsce w konkursie. Z jednym błędem z parkuru podstawowego zjechali Michał Kaźmierczak na ogierze KALAHARI ROCK oraz Krzysztof Ludwiczak na oldenburskim wałachu KARNAC RED WINE i uplasowali się odpowiednio na 13-tym i 20-tym miejscu w konkursie.

Dobre przejazdy oglądaliśmy też w konkursie 135 cm w ramach CSI3*. Tu drugie miejsce zajął dzisiaj Krzysztof Ludwiczak startujący na belgijskim wałachu MEMPHIS. W czołówce, na miejscu 5-tym, zmagania ukończył też Dawid Skiba dosiadający niemieckiego wałacha TAMAGOTCHI. Błędów na tym parkurze nie mieli jeszcze Michał Kaźmierczak na ogierze rasy KWPN KING OF ROCK (14 miejsce) oraz Jacek Polikowski na meklemburskim wałachu LECTOR (27 miejsce).

Krzysztof Ludwiczak i MEMPHIS

Do rozgrywki konkursu finałowego CSIYH dla 6/7-latków zakwalifikowały się trzy polskie pary. Tam jednak szybkie przejazdy zawodnicy przypłacili niestety zrzutkami. Sławomir Uchwat na ogierze rasy KWPN MANCHESTER zajął 15-te miejsce. Zaraz za nim uplasowała się Małgorzata Koszucka na wałachu LOVE PICOBELLO Z, a Michał Kaźmierczak na ogierze rasy SP CLASSIC był 18-ty.

Dobre przejazdy dzisiaj zaprezentowały również młode amazonki. W konkursie 110 cm bezbłędna i szybka była Urszula Piontek na westfalskiej klaczy RHIANNA S i uplasowała się na 3 miejscu. Czysty przejazd w konkursie 120 cm odnotowała też Marta Piszczek startująca na wałachu rasy KWPN MAHARADJA-W, ale nieco wolniejszy czas przejazdu dał ‘dopiero’ 18-te miejsce. W ramach CSI1* rozegrano dzisiaj jeszcze konkurs 125 cm, w którym wysokie 4-te miejsce zajęła Dominika Gardas startująca na belgijskim wałachu QUINTEN VAN'T KEIZERSHOF. Bezbłędna w tym konkursie była też m.in. Lena Kołacka na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9 (10 miejsce) i Małgorzata Koszucka na wałachu rasy KWPN KING HEARTBREAKER TN (13 miejsce).

Relacja TUTAJ

CSI3/2*/YH Riesenbeck (GER)

Rywalizacja w ramach CSI3* dobiega dzisiaj końca, co równa się także z rozegraniem konkursu Grand Prix 155 cm LR. Start konkursu zaplanowany jest dopiero na 20:00. Na liście startowej konkursu zapisany jest Mściwoj Kiecoń na westfalskiej klaczy IDEALISCA. Para wystartuje z numerem 15.

Wcześniej tego dnia Mściwoj Kiecoń jeździł bezbłędnie w konkursie 140 cm na irlandzkim wałachu LUIDAM QUALITY i zajął 18 miejsce. Czysty przejazd zawodnik odnotował też w konkursie CSIYH gdzie na 6-letniej, westfalskiej klaczy EYDA L zajął 10-te miejsce. Dobre starty odnotował w sobotę też Paweł Jurkowski. Na oldenburskim wałachu CHACON 2 był bezbłędny w konkursie 130 cm i uplasował się na 15-tym miejscu. Na zero zawodnik pokonał też parkur 120 cm, gdzie na hanowerskim wałachu SAMBUCO 45 zajął wysokie, 4-te miejsce.

CSI2* Peelbergen (NED)

Ostatni dzień startów prawdopodobnie nie do końca poszedł po myśli naszych zawodników. Najlepszy rezultat dzisiaj uzyskał Mikołaj Kownacki, który na holsztyńskim wałachu CASKANO wywalczył 7 miejsce w finale CSIYH dla 7/8-latków. Na swoim drugim koniu, wałachu NATURAL PICOBELLO Z miał w przebiegu podstawowym 6 pkt karnych. W rozgrywce jednego z konkursów walczyła dzisiaj też Adrianna Ostrowska. Na ogierze rasy KWPN LANDMEISTER VDL zawodniczka zmierzyła się z parkurem 140 cm i z jednym błędem w rozgrywce uplasowała się na 6 miejscu. Adrianna Ostrowska jeden błąd odnotowała też w drugiej fazie finału dla 5/6-latków, gdzie dosiadała belgijskiego ogiera STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF. Z takim samym wynikiem z parkuru zjechała jeszcze Maria Glonek, która na belgijskiej klaczy OMARA VD WELLINGTON wystartowała w konkursie 115 cm (14 miejsce).