Doczekaliśmy się Mazurka Dąbrowskiego podczas zawodów CSI2* Cracovia Szary Equestrian Show. W piątek mieliśmy szansę usłyszeć go aż cztery razy, w tym podczas konkursu Longines Ranking 145 cm, który wygrał Jarosław Skrzyczyński.

W piątek rozegrano pierwszy z konkursów Diamond Tour CSI2* Longines Ranking. Rywalizacja zakończyła się najlepiej, jak tylko mogła sobie to wymarzyć polska publiczność, bo zwycięstwem Polaka. Z parkurem 145 cm konkursu zwykłego najlepiej poradził sobie Jarosław Skrzyczyński dosiadający hanowerskiego wałacha QUICK STEP. Para pokonała parkur bezbłędnie w czasie 63,41 s. Na miejscu drugim uplasował się Kristupas Petraitis (LTU) startujący na klaczy rasy KWPN IVITA. Czas przejazdu tej pary to 63,93 s. Miejsce trzecie zajął świetnie jeżdżący w Michałowicach Kamil Grzelczyk. Tym razem zawodnik dosiadał wałacha rasy SP WIBARO, a czas w jakim bezbłędnie pokonali parkur to 64,47 s.

Hala w Michałowicach zdecydowanie sprzyja Kamilowi Grzelczykowi. Od wczoraj plasował się na podium kilku konkursów, a dzisiaj udało się jeden z nich też wygrać. Zawodnik nie miał sobie równych w dwufazowym konkursie Gold Round CSI2* 140 cm. Razem z westfalskim wałachem MISTER DR HEIGL pokonali oba parkury bezbłędnie, kończąc drugą fazę z czasem 28,04 s. Miejsce drugie wywalczył Conor Drain (IRL) dosiadający oldenburskiego wałacha DIALETTO PS. Czas drugiej fazy tej pary to 28,34 s. Na trzecim miejscu podium w tym konkursie stanął Sander Geerink (NED) startujący na ogierze rasy KWPN JACOBUS S (czas drugiej fazy 29,97 s).

W konkursie Small Round CSI1* 110 cm triumfowała 13-letnia Polka Maja Likus, która startowała na oldenburskiej klaczy OLIMPIA. Był to pierwszy Mazurek Dąbrowskiego jakiego mieliśmy okazję wysłuchać w trakcie tych zawodów. Pozostałe miejsca na podium tego konkursu również zajęły młode polskie amazonki. Druga był 14-letnia Lena Kołacka startująca na klaczy JUNIOR 152, a trzecia 15-letnia Julia Sztaba na klaczy TAKSI.

Konkurs Medium Round CSI1* 120 cm również zakończył się zwycięstwem reprezentanta Polski. Tu na parkurze najskuteczniejszy był junior Marcin Handzlik startujący na hanowerskiej klaczy BEAU BALOU. Drugie miejsce ponownie wywalczyła Lena Kołacka, tym razem w starcie na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9, a na miejscu trzecim uplasowała się Jasmin Seppälä (FIN) na wałachu rasy KWPN JOIE LE VIVRE.

Zwycięzcą najtrudniejszego konkursu w ramach CSI1* - Big Round 130 cm został reprezentant Niemiec Michael Kölz. Zawodnik triumfował dosiadając klaczy LEXIE GREY. Pozostałe dwa miejsca na podium tego konkursu zajęli reprezentanci Polski. Drugie miejsce wywalczył Kamil Grzelczyk startujący na klaczy rasy SP SANPRESSA. Na miejscu trzecim uplasowała się juniorka Marianna Kołacka razem z wałachem rasy SP CHIVAS.

W grupie koni 5-letnich najlepszy okazał się wałach rasy KWPN LANDREAU którego dosiadał Sander Geerink (NED). Najlepszą polską parą w tym konkursie była Matylda Malepszy na wałachu rasy KWPN LOUK HBC. Zajęli czwarte miejsce. W rywalizacji dla koni 6/7-letnich miejsce pierwsze zajęła hanowerska, 7-letnia klacz EARLY BIRD ME na której startował Kristupas Petraitis (LTU). Miejsce trzecie wywalczył najlepszy polski zawodnik w konkursie – Łukasz Wasilewski startujący na 6-letnim wałachu rasy KWPN KREKWAKWOU C.

Jutrzejsze oraz niedzielne konkursy zawodów Cracovia Szary Equestrian Show transmitowane będą na żywo przez zespół Świata Koni. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji, która będzie dostępna na stronie redakcji, a także na platformie ClipMyHorse.Tv.

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.