W czwartek wystartowało jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń sezonu halowego - CSI2* Cavaliada Warszawa, w trakcie którego możemy oglądać rywalizację zawodników aż w czterech konkurencjach jeździeckich. Pierwszy z konkursów Big Round 140 cm CSI2* wygrał Andrius Petrovas z Litwy.

Najtrudniejszym czwartkowym konkursem była Duża Runda, konkurs zwykły z przeszkodami o wysokości 140 cm. Na parkurze oglądaliśmy 66 par. Najskuteczniejszy spośród nich okazał się reprezentant Litwy Andrius Petrovas. Zawodnik zwyciężył dosiadając westfalskiego wałacha GIGOLLO. Czas jaki pozwolił im na zwycięstwo to 58,78 s. Na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Grecji Aggelos Touloupis, który startował na holsztyńskim wałachu LORD MEXX. Para ukończyła parkur bezbłędnie w czasie 60,08 s. Miejsce trzecie zajął najlepszy z reprezentantów Polski w tym konkursie - Dawid Kubiak. Zawodnik na ogierze rasy KWPN ESTORIL FORTUNA pokonał parkur w czasie 60,93 s.

W konkursie zwykłym Middle Round 130 cm CSI2* nie mieli sobie równych reprezentanci Litwy. Na miejscu pierwszym uplasował się Matas Petraitis startujący na wałachu rasy KWPN HEINEKEN. Czas jaki uzyskała ta para to 53,11 s. Miejsce drugie zajęła Evita Vismeryte dosiadająca belgijskiej klaczy QUINTES z czasem 55,30 s. Trzecie miejsce wywalczyła Monika Paulauskaite razem z hanowerską klaczą ARMANDA (0 pkt/56,40 s). Najlepszym polskim duetem w tym konkursie był Mściwoj Kiecoń i belgijski ogier KALYPSO VAN HET LINDEHOF, którzy pokonali ten parkur bezbłędnie w czasie 59,29 s (6 miejsce).

Konkurs Small Round 120 cm CSI1* był pierwszym rozegranym konkursem na tegorocznej Cavaliadzie w Warszawie, a także pierwszym konkursem wygranym przez reprezentantkę Polski. Parkur konkursu dwufazowego najskuteczniej pokonała juniorka Patrycja Matyjasik startująca na klaczy rasy SP KALILA J. Miejsce drugie zajął reprezentant Litwy Andrius Petrovas razem z wałachem rasy Zangersheide DARKO Z. Na miejscu trzecim uplasowała się kolejna z młodych reprezentantek Polski. Była to 13-letnia Karolina Wernerowicz startująca na holsztyńskiej klaczy CREME DE LA BEQUEM.

W czwartek rozegrano także pierwszy z konkursów Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Na starcie zobaczyliśmy 5 zaprzęgów, z czego trzech zawodników zakwalifikowało się do drugiego nawrotu konkursu. Ostateczną walkę wygrał Piotr Mazurek powożący końmi PELOPONEZ, BLIZARD, JAŚMIN oraz INWENCJA. Miejsce drugie wywalczył debiutujący na Cavaliadzie, 20-letni Aleksander Fularczyk. Zawodnik powoził końmi EDJE, ARES, NEPTUN oraz NUTA. Na trzecim miejscu uplasował się jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Bartłomiej Kwiatek, który na Cavaliadzie startuje z końmi DIEGO, AROMAT, RODOS i ELDORADO.

Pierwszym z konkursów specjalnych podczas tegorocznej Cavaliady był konkurs Venus vs Mars. W tym roku konkurs miał zupełnie nową formułę. Rozegrany był na zasadach konkursu z wyborem trasy, gdzie każda przeszkoda, w zależności od trudności, dawała określoną ilość punktów. Każdy z zawodników miał na parkurze 60 sekund i w tym czasie mógł pokonać każdą z przeszkód, w dowolnej kolejności, maksymalnie dwa razy. Drużyna, kobiet lub mężczyzn, z większą, sumaryczną liczbą punktów wygrywała w konkursie. W każdej z grup rywalizowało po 8 par. Konkurs drużynowy wygrał zespół mężczyzn, a najlepszym zawodnikiem został również reprezentant tej grupy. Konkurs z wynikiem 1320 pkt wygrał Adam Grzegorzewski startujący na klaczy rasy KWPN HAPPYLINA. Najlepszą z pań okazała się Aleksandra Lusina-Gołaś i klacz rasy SP CAMBEL I G. Z wynikiem 1200 zajęły 5 miejsce.