Za nami druga eliminacja do Pucharu Polski WKKW,  która odbyła się w miniony weekend (05-06.06)  na Opolszczyźnie w Stadninie Koni w Mosznej.

 

Tym razem rozgrywki odbyły się w konkursach rangi krajowej, w klasach CNC 80, CNC 90, CNC 100, CNC1* oraz CNC2*. Zawodnicy mogli zbierać punkty we wszystkich kategoriach, z wyłączeniem seniorów.

 

Zawody w Mosznej cieszyły się dużą frekwencją wśród młodszych jeźdźców. Do klasyfikacji ogólnej dołączyła kategoria Młodzików, w której za zmagania w konkursie CNC 80, punkty zdobyły  aż cztery zawodniczki. Trzy z nich reprezentują KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. J. Poniatowskiego - Blanka Okoczuk, Amelia Sygnat, Zofia Wójcik, które zajęły odpowiednio pierwsze, drugie i czwarte miejsce. Natomiast na miejscu trzecim uplasowała się zawodniczka Iga Grodska z KJ Profit.

 

W rankingu Juniorów Młodszych na zdecydowanym prowadzeniu jest Patrycja Urbaniak z wynikiem 72 punktów. Następnie miejsce drugie ex aequo należy do Karoliny Miś (JKS Barłomino) oraz Patryka Pawłowicza ze Stajni Magnum. Obaj zawodnicy posiadają po 40 punktów do rankingu PP. Trzecia w stawce, z różnicą zaledwie 2 punktów jest Hanna Wedmańska reprezentująca LKS Stragona w Strzegomiu.

 

Za start w konkursie CNC1*, w kategorii Juniorów na prowadzenie wyszła Wiktoria Klimczak zdobywając punkty w obu eliminacjach, deklasując tym nieobecną w Mosznej zawodniczkę Karolinę Ślązak z LZJ Drama Zbrosławice (75 punktów). Na miejscu trzecim plasuje się najmłodsza zawodniczka w tej kategorii Zuzanna Społowicz (Klub Jeździecki Jaroszówka) posiadająca na swoim koncie 57 punktów.

 

W kategorii Młodych Jeźdźców punkty można było zdobyć jedynie w konkursie - CNC2*. Tutaj czołówka pozostaje bez zmian. Pierwsze trzy miejsca zajmują zawodniczki: Julia Gillmaier, Maja Wyszkowska oraz Pauline Wieczorek.

 

Do rozgrywek w kategorii Open dołączyło aż 14 debiutujących zawodników. Na prowadzenie wysunął się Łukasz Sikorski zdobywając 72 punkty, tuż za nim jest Agnieszka Kopka-Sikorska z KJ Aromer z wynikiem 68 punktów, a na miejscu trzecim Aleksandra Malicka-Nowacka (KJ Sport Zamysłowo), z wynikiem uzyskanym po pierwszych eliminacjach -  60 punktów. Na pewno jeszcze wiele zaskoczeń i zwrotów akcji przed nami w tej kategorii.

 

Trzecia eliminacja Pucharu Polski WKKW już w najbliższy weekend (11.06-13.06) w Bogusławicach. Zawodnicy będą mogli zbierać punkty do Pucharu Polski WKKW w tych samych konkursach i kategoriach co podczas zawodów w Mosznej.