W ten weekend rozegrano jedną z pierwszych imprez ogólnopolskich w tegorocznym sezonie halowym. Od czwartku w Lesznie zawodnicy rywalizowali w Halowym Pucharze Polski Dzieci i Młodzieży. W sobotę rozegrano pierwsze finały, a w niedzielę poznaliśmy medalistów w pozostałych kategoriach.

 

O medalach w grupie A0 zadecydowała rozgrywka. Czyste konto po drugim nawrocie miało sześcioro zawodników. Ostatecznie po złoty medal sięgnęła Martyna Grobelny. W HPP DiM startowała na klaczy FRIDA. Miejsce drugie na podium zajął Stanisław Woźniak. Srebrny medal wywalczył w przejazdach na kucu JARY. Brązowy medal zdobyła Lila Kulesza. Zawodniczka dosiadała kuca ALF.

 

Na najwyższym stopniu podium w grupie A1 stanęła Tola Wawrzkiewicz. Sukces odniosła po bezbłędnych przejazdach na kucu HALNY. Srebrny medal wywalczyła Wiktoria Cwalina. Zawodniczka w HPP DiM startowała na kucu S-PIORUN. Miejsce trzecie na podium zajęła Paulina Słoniec, króra brązowy medal zdobyła w przejazdach na kucu FRANKENHOEH'S MYLORD.

 

W Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików gr A2 triumfowała Małgorzata Babczyńska. Złoty medal wywalczyła dosiadając kuca JAGIENKA. Srebrny medal trafił do Wktorii Cwaliny, która w tej kategorii startowała na kucu SZOGUN. Na trzecim miejscu podium stanęła Julia Peszek. Amazonka startowała na klaczy LUNA.

 

W grupie C najlepsza okazała się Nikola Panarowicz. Złoty medal wywalczyła na kucu MAROKO. Para jako jedyna zachowała czyste konto we wszystkich konkursach, a także w finałowej rozgrywce. Srebrny medal zdobyła Antonina Jaworska. W konkursach startowała na ogierze TEN ANKERS SHEELAHOM. Miejsce trzecie na podium zajął Antoni Śliwiński. Brązowy medal wywalczył w przejazdach na klaczy APLA.

 

Konkurs finałowy grupy D bis zakończył się zwycięstwem Julii Ganowskiej, która jako jedyna zachowała czyste konto w obu nawrotach konkursu. Złoty medal wywalczyła na klaczy TIFFANY. O kolejnych miejscach zadecydowała rozgrywka. Bezbłędnie jeździły dwie zawodniczki, a szybsza z nich była Daria Arkuszewska. Srebrny medal zdobyła dosiadając kuca PEGAZUS. Na trzecim miejscu podium stanęła Nadia Lehmann, która w HPP DiM startowała na kucu LEXUS.

 

Złoto w grupie D zdobyła Nell Sówka. Zawodniczka startowała na wałachu BEN GUN. O pozostałych miejscach na podium zadecydowała rozgrywka, w której najlepsza była Dagmara Poleszak. Srebrny medal zdobyła na wałachu HAZELHORST’S DIAMO. Trzecie miejsce na podium zajęła Amelia Zubczyńska. Brązowy medal wywalczyła w przejazdach na ogierze TOUAREG.

 

W Halowym Pucharze Polski Małych Koni gr E triumfowała Julia Biskup. Zawodniczka startowała na klaczy TEKILA-K. Para jako jedyna zachowała czyste konto we wszystkich konkursach HPP. Na miejscu drugim uplasowała się Natalia Sydowa. Srebrny medal wywalczyła w startach na ogierze ISTI. Brązowy medal trafił do Wiktorii Andrzejewskiej, która startowała na wałachu SPEED.

 

Do rozgrywki konkursu finałowego w kategorii Dzieci II przystąpiły trzy zawodniczki. Spośród nich, najlepsza okazała się Nell Sówka, do której trafił drugi złoty medal w tegorocznym HPP DiM. W tej kategorii startowała na klaczy szlachetnej półkrwi JURANDA. Na miejscu drugim zmagania zakończyła Eryka Mikołajczyk. Srebrny medal wywalczyła w startach na wałachu rasy SP SENATOR. Brązowy medal trafił do Magdaleny Wojdy, która dosiadała wałacha CORNET MW.