Polacy podtrzymują równą formę w słonecznym Arezzo. Bezbłędne przejazdy oglądaliśmy praktycznie w każdym konkursie, a w drugiej fazie konkursu 145 cm walczyli Cassandra Orschel oraz Krzysztof Ludwiczak. 

 

 

CSI3* Toscana Tour II 2024, Arezzo (ITA)

Na poziomie 145 cm w Arezzo rozegrano dzisiaj jeden konkurs, ale nie był on zaliczany do Longines Ranking. W drugiej fazie tego konkursu oglądaliśmy dwie polskie pary. Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy Dacara E miała tam jeden błąd i zajęła 18 miejsce. Krzysztof Ludwiczak na niemieckim ogierze Canan Plus-S miał dwie zrzutki w drugiej fazie i uplasował się na 22 miejscu. 

 

Nasi ponownie dobrze zaprezentowali się na poziomie 140 cm, a dobrych wyników nie zabrakło też w większości pozostałych konkursów. W dwufazowym konkursie Silver Tour 140 cm bezbłędny i szybki był Marcin Bętkowski, który na wałachu rasy KWPN Kalisto P zajął 8 miejsce. Dobry start odnotował tu też Michał Ziębicki. Zawodnik na klaczy rasy KWPN First Lady również nie miał błędów i zajął 21 miejsce. Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze Bimber Boy miała 1 pkt za przekroczenie normy czasu w pierwszej fazie (26 miejsce). W konkursie 140 cm, ale w ramach Gold Tour, po jednym błędzie mieli Dawid Skiba na wałachu rasy SP La Vulkano L oraz Krzysztof Ludwiczak na oldenburskiej klaczy Castakka Blue PS i przy dużo mniejszej konkurencji dało to odpowiednio 10 i 16 miejsce w konkursie. Konkurs Silver Tour 135 cm ponownie podzielono na dwie klasyfikacje. W jednej na 13 miejscu uplasowała się Cassandra Orschel, która na westfalskim wałachu Eldorado 164 odnotowała bezbłędny przejazd. W drugiej 13 miejsce zajął Maciej Handzlik, który dosiadał hanowerskiego ogiera Beau Balou

 

W konkursach Bronze Tour formę podtrzymała Izabela Vinckier, która dzisiaj na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z była 4 w konkursie 125 cm. Bezbłędnie ten parkur pokonała też Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo Al Z i zajęła 13-te miejsce. W drugiej grupie, bo w konkursie startowało prawie 110 par, na trzecim miejscu uplasowała się Aneta Wysocka dosiadająca holsztyńskiej klaczy Eviva. Konkurs 115 cm na 12 miejscu ukończył Mikołaj Ziębicki w starcie na ogierze Magnificent Z. Zawodnik odnotował też bezbłędny przejazd w konkursie 110 cm w którym na belgijskim wałachu Qilian Van'T Kattenheye był 9-ty. Nieco szybsza od Mikołaja Ziębickiego na tym parkurze była Olga Tomanek, bo zawodniczka na małopolskiej klaczy Winnie wywalczyła 7 miejsce. Izabela Vinckier na hanowerskim wałachu Django z 1 pkt była w tym konkursie 11, a Lena Florkowska na wałachu rasy SP Brando z jednym błędem zajęła miejsce 12-te. 

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI YOUTH Sentower Park (BEL)

Dzisiaj w Belgii młodzi zawodnicy nie ustrzegli się błędu. W konkursie 130 cm Paulina Pellowska na dwóch swoich koniach miała po jednej zrzutce. Z dobrym czasem przejazdów udało jej się jednak uplasować na 12 miejscu w starcie na ogierze My Blue Pleasure d'Ive Z, a na oldenburskim wałachu Ultimatum była 14-ta. Wiktor Piechota na wałachu rasy KWPN I'M Out zmierzył się z konkursem 135 cm i z tego parkuru zjechał z łącznym wynikiem 20 pkt karnych. 

 

Wyniki: TUTAJ