6-letnia, hanowerska klacz Nigiri dla Juliany Suskiej, 8-letnia, westfalska klacz Westfalia L dla Eryki Mikołajczyk, a 10-letni wałach polskiej hodowli Chivas dla Marianny Kołackiej.

 

Końcówka sezonu halowego i przygotowania do sezonu startów na otwartych hipodromach to tradycyjnie okres, w którym wiele koni zmienia swoich dotychczasowych jeźdźców.

 

Gniada klacz Nigiri wpisana do księgi Hannoveraner Verband e.V. (HANN) urodziła się 16 maja 2015 roku w SK Kunowo, należącej do pana Romana Roszkiewicza. Jej ojcem jest ciemnogniady ogier Numero Uno (KWPN), a matką Carmen (HANN) po Cento. W świat sportu, w konkursach klasy LL i L wprowadzał ją Jan Vinckier. Od lata ubiegłgo roku klacz zmieniła swojego jeźdźca. Od klasy P, czyli wysokości 110 cm do konkursów 135 cm Nigiri startowała pod Izabelą Vinckier.

Dalszy rozwój jej sportowej kariery zapewni jej utalentowana amazonka, Juliana Suska.

 

Nigiri (Numero Uno (KWPN) - Carmen (HANN) po Cento) pod Izabelą Vinckier.

 

Gniada Westfalia L urodziła się 4 marca 2013 roku i została wpisana do księgi  Westfälisches Pferdestammbuch e.V. (WESTF). Jej ojcem jest ogier Darjeeling (WESTF), a matką siwa Cracker Jane (WESTF) po Cronino. Jej właściciel, pan Jan Ludwiczak początkowo powierzył ją do jazdy Leszkowi Gramzie, pod którym startowała w zawodach w konkursach klasy LL i L. Kolejnym jej jeźdźcem był Krzysztof Mikołajczak, z którym startowała do poziomu P klasy, czyli 110 cm. Kolejny jeździec, Szymon Tęcza, od jesieni 2018 roku do jesieni 2019 roku doprowadził klacz do poziomu konkursów 130 cm oraz wprowadził ją na hipodromy międzynarodowych zawodów.

Kolejna zmiana jeźdźca nastąpiła jeszcze tej samej jesieni 2019 roku. Szymona w siodle zastąpił doświadczony Hubert Kierznowski i co było do przewidzenia, niedługo później Aleksandra Kierznowska. Tata i córka doprowadzili Westfalię L do startów na międzynarodowych konkursach 140-145 cm. Od teraz nowym jeźdźcem klaczy została 14-letnia amazonka z KJ Osadkowski – Eryka Mikołajczyk. Zadaniem Westfalii L będzie wsparcie młodej amazonki w zdobywaniu „oczek” do II licencji w skokach i wprowadzenie jej do wyższych konkursów.

 

Westfalia L (Darjeeling (WESTF) - Cracker Jane (WESTF) po Cronino) pod Aleksandrą Kierznowską.

 

10-letni, siwy wałach Chivas urodził się 26 kwietnia 2011 roku w stajni rodziny Modelewskich. Jego ojcem jest ogier Averoo 2 (HOLST), a matką klacz K-Kopras-Coco (HOLST) po Lacantus.

Pierwsze starty w zwodach Chivas „zliczył” pod panem Markiem Modelewskim. Od wiosny 2018 roku w siodle Chivasa znalazł się przedstawiciel młodszego pokolenia właścicieli, Patryk Modelewski, który od konkursów klasy N, czyli 120 cm doszedł z koniem jesienią ubiegłego roku do poziomu 145 cm na międzynarodowych zawodach.
Od wiosny 2021 roku nowym jeźdźcem Chivasa będzie 17-letnia Marianna Kołacka, którą pamiętamy ze startów w 2019 roku na kucu Tamburynek oraz małym koniu, klaczy Grandeza. Współpraca Marianny i Chivasa będzie z pewnością okazją do tego, żebyśmy o tej parze usłyszeli dużo dobrego.

 

Chivas pod Patrykiem Modelewskim.